Головна / Новини / 10 днів до завершення пільгового режиму: що буде далі з «євробляхами»

10 днів до завершення пільгового режиму: що буде далі з «євробляхами»Пільговий період для розмитнення авто вже не продовжать. Для того, щоб продовжили пільговий період, потрібно, щоб були суттєві протести власників авто на єврономерах. Мабуть, лише в такому разі, розуміючи, що перед виборами це може негативно вплинути на чинну владу, міг би бути пролонгований пільговий період. Інших підстав чи бажання влади поки не видно.

Про це в коментарі розповів експерт «Реанімаційного пакета реформ» Ілля Несходовський, оцінюючи умови розмитнення авто на іноземній реєстрації, передає “Слово і Діло” .

«Після завершення пільгового періоду авто на єврономерах ще можуть бути розмитнені, але вже без знижки. Вже буде повна ставка, людям доведеться заплатити більше. Надалі, ймовірно, зупинятимуть автомобілі, спочатку робитимуть попередження, а потім уже застосовуватимуть штрафи до тих, хто керує таким автомобілем», – зазначив Несходовський.

За його словами, кошти йдуть до Пенсійного фонду згідно із законом. Наразі ДФС відзвітувала про 5 млрд грн, які надійшли від розмитнення таких авто.

Читайте також  “Брате, привіт. Не знаю російської, тому пишу через гугл-перекладач.” Майкл Щур дав жорстку відповідь Юрію Дудю на його скандальний пост

Експерт уточнив, що є певна різниця в часі від отримання коштів, адже спочатку вони акумулюються митною службою, а потім перераховуються до ПФ.

«Сам ПФ говорить про 4,5 млрд грн, які надійшли від розмитнення авто. Ймовірно, загальна сума буде вдвічі більшою. Попри те, що часу мало, сума може сягати близько 8-9 млрд грн», – підкреслив експерт.

На його думку, умови розмитнення доволі прийнятні. Важливо, що навіть були внесені зміни щодо оцінки вартості авто, відповідно, розмитнення відбувалося за вказаною в документі вартістю.

«Якби правила, що були ухвалені, були з меншими ставками, навряд чи це суттєво збільшило б надходження. Очікується, що кількість розмитнених авто за цією процедурою буде десь 80% від тих, які завезені з порушенням митних правил. Тобто це означає, що ставка прийнятна для більшості людей. Звичайно, є категорія, яка не змогла заплатити. Таке авто або намагаються продати, або ж залишають за кордоном», – пояснив фахівець.

Читайте також  У Карпатах посеред квітня випало 1,3 метра снігу: неймовірні фото, відео

Загалом, якщо говорити про правила, які мали би бути ухвалені, то акциз мав би дорівнювати нулю, наголосив він.

«Але сума податку виходить із того, наскільки цей автомобіль реально шкодить екології. Віповідно, має бути встановлений екологічний податок, який би дозволив зрівняти європейський автомобіль, що ввезли 10 років тому, й радянський чи російський, який більше шкодить екології», – резюмував Ілля Несходовський.

Нагадаємо, 22 лютого спливає термін пільгового розмитнення авто на єврономерах з оплатою лише половини ставки акцизного податку.

Ще протягом трьох місяців можна буде оплатити штраф у 8500 грн, щоб закрити режим транзиту й перейти до оформлення автомобіля в режимі імпорту. При цьому власників авто на єврономерах не притягатимуть до відповідальності за прострочення тимчасового ввезення або транзиту, ухилення від сплати митних платежів.

Залиште свій коментар