10 країн Європи підтвердили випадки мавпячої віспи

10 країн Європи підтвердили випадки мавпячої віспи

Швейцарія стала десятою європейською країною, яка підтвердила випадки мавпячої віспи.

Про це пише ВВС, повідомляє “Європейська правда”.У неділю Ізраїль також підтвердив випадок виявлення хвороби, внаслідок чого загальна кількість країн у світі досягла 14.

Обидві країни заявили, що виявили по одній інфікованій людині, яка нещодавно подорожувала, але Ізраїль заявив, що розслідує інші підозрілі випадки.

Після того, як спалах був уперше виявлений у Великій Британії, вірус почав виявлятися по всій Європі — випадки були підтверджені закладами охорони здоров’я Іспанії, Португалії, Німеччини, Бельгії, Франції, Нідерландів, Італії та Швеції.
Під час недавнього спалаху в Європі, США, Канаді та Австралії було підтверджено понад 80 випадків.

Віспа мавп найбільш поширена у віддалених районах Центральної та Західної Африки.Цей спалах застав вчених зненацька, але мавпа віспа не має тенденції легко поширюватися між людьми, і вважається, що ризик для широкого загалу невеликий.

За даними Національної служби охорони здоров’я Британії, хвороба зазвичай протікає протягом кількох тижнів.

У п’ятницю ВООЗ заявила, що останні спалахи стали неочікуваними, оскільки вони відбулися у країнах, де хвороба не є ендемічною. Поки що не зрозуміло, чому так відбувається.

Один з можливих варіантів полягає в тому, що вірус якимось чином мутував, хоча наразі є мало доказів, які б свідчили про те, що це новий штам.Інший варіант – вірус опинився у сприятливих умовах для розмноження і поширення.

Також зараз мавпяча віспа може поширюватися легше, ніж у минулому, коли широко використовували вакцину проти віспи.Залиште свій коментар