Головна / Новини / Суспільство / 110-річниця з дня народження Бандери: цікаві факти з життя найвідомішого націоналіста України

110-річниця з дня народження Бандери: цікаві факти з життя найвідомішого націоналіста УкраїниЦього року ювілей українського провідника буде відзначатися на офіційному рівні, згідно з постановою Верховної Ради.

Про це повідомляє УНІАН

1 січня, Україна святкує 110-річницю з дня народження одного з найвідоміших українських діячів, головного ідеолога і теоретика українського націоналістичного руху XX століття та голови проводу Організації українських націоналістів Степана Бандери.

Цього року ювілей українського провідника буде відзначатися на офіційному рівні, згідно з постановою Верховної Ради від 18 грудня. Зазвичай, 1 січня тисячі націоналістів за традицією влаштовують смолоскипну ходу в багатьох містах по всій Україні.

Читайте також  “Кoзли ви смeрдящі”: Лариса Ніцой жорстко про організаторів нацвідбору Євробачення-2019

Треба відзначити, що оцінки Степана Бандери як у Росії, так і в Україні вкрай полярні. Цікаво, що поняття «бандерівці», похідне від його прізвища, у Росії поступово стало загальним і застосовним до всіх українських націоналістів, незалежно від ставлення до Бандери. В Україні він користується популярністю, головним чином, серед жителів західних областей, але для багатьох українців його ім’я стало символом боротьби за незалежність України. У свою чергу, серед жителів Польщі та Росії більшість таких, що ставляться до нього вкрай негативно. Вони звинувачують його у “фашизмі”, “тероризмі”, “радикальному націоналізмі”, що зокрема виявлялось у начебто фізичній ліквідації лідерів відмінних від ОУН(б) українських націоналістичних течій і колабораціонізмі.

Читайте також  “Ну що, брати, все зрозуміли?” Соколова яскраво висміяла нібито “ідентичність” української та російської мов

Саме тому УНІАН пропонує згадати, чим відомий українець, ім’я якого для росіян як червоний прапор для бика. А саме: цікаві факти з біографії Бандери, його діяльність в ОУН, захоплення та деталі особистого життя, а також вбивство очільника націоналістів та пам’ять про нього в Україні XXI сторіччя.

Залиште свій коментар