Головна / Новини / Суспільство / 110-річниця з дня народження Бандери: цікаві факти з життя найвідомішого націоналіста України

110-річниця з дня народження Бандери: цікаві факти з життя найвідомішого націоналіста УкраїниЦього року ювілей українського провідника буде відзначатися на офіційному рівні, згідно з постановою Верховної Ради.

Про це повідомляє УНІАН

1 січня, Україна святкує 110-річницю з дня народження одного з найвідоміших українських діячів, головного ідеолога і теоретика українського націоналістичного руху XX століття та голови проводу Організації українських націоналістів Степана Бандери.

Цього року ювілей українського провідника буде відзначатися на офіційному рівні, згідно з постановою Верховної Ради від 18 грудня. Зазвичай, 1 січня тисячі націоналістів за традицією влаштовують смолоскипну ходу в багатьох містах по всій Україні.

Треба відзначити, що оцінки Степана Бандери як у Росії, так і в Україні вкрай полярні. Цікаво, що поняття «бандерівці», похідне від його прізвища, у Росії поступово стало загальним і застосовним до всіх українських націоналістів, незалежно від ставлення до Бандери. В Україні він користується популярністю, головним чином, серед жителів західних областей, але для багатьох українців його ім’я стало символом боротьби за незалежність України. У свою чергу, серед жителів Польщі та Росії більшість таких, що ставляться до нього вкрай негативно. Вони звинувачують його у “фашизмі”, “тероризмі”, “радикальному націоналізмі”, що зокрема виявлялось у начебто фізичній ліквідації лідерів відмінних від ОУН(б) українських націоналістичних течій і колабораціонізмі.

Читайте також  “У Києві Об’єднавчий собор! Людей повно!!!!! Оце так день. Люди йдуть і йдуть.”, – Мирослав Гай

Саме тому УНІАН пропонує згадати, чим відомий українець, ім’я якого для росіян як червоний прапор для бика. А саме: цікаві факти з біографії Бандери, його діяльність в ОУН, захоплення та деталі особистого життя, а також вбивство очільника націоналістів та пам’ять про нього в Україні XXI сторіччя.

Залиште свій коментар