“Великих” нагород світової першості українські важкоатлетки не мали вже 12 років.

Збірна Україна здобула перші медалі чемпіонату світу з важкої атлетики-2021, що триває у столиці Узбекистану Ташкенті. У жіночій категорії до 55 кг дві нагороди принесла 18-річна Світлана Самуляк.

Спершу українка завоювала мале “срібло” в ривку, подужавши в третій спробі вагу 91 кг. Самуляк поступилася лише дворазовій віцечемпіонці Африки, спортсменці з Тунісу Ґофран Белхір, якій підкорилися 92 кг. Малу “бронзу” виграла триразова чемпіонка Африканських ігор, нігерійка Адіят Оларіноє (90 кг).

У поштовху Світлана взяла в третій спробі 110 кг і за сумою двох видів – 201 кг – посіла підсумкове третє місце, завоювавши велику “бронзу”. Вперед українка пропустила тих самих Белхір і Оларіноє, в яких було загалом по 203 кг.

Інша українка Ольга Івженко стала 11-ю за підсумком двоборства: 186 кг (83 – у ривку, 103 – у поштовху).

18-річна Самуляк принесла Україні перші за 8 років жіночі медалі чемпіонату світу з важкої атлетикиUWF

Для Самуляк це перші в кар’єрі медалі дорослого чемпіонату світу, а для України – перші серед жінок за вісім років. Востаннє збірна здобувала нагороду в жіночій категорії в 2013 році: тоді Юлія Паратова стала бронзовою призеркою в ривку в категорії до 53 кг.

Великі медалі українки не виборювали ще з 2009-го. Якщо враховувати лише “чисті” призові місця, тобто не дискваліфіковані через допінг, останньою “великою” медалісткою була Юлія Каліна. У категорії до 58 кг вона виграла “бронзу” в ривку, поштовху й загалом за два види.

Що відомо

• Світлана Самуляк – 18-річна українська важкоатлетка, родом із Закарпаття, але представляє Харківську область.
  • Цього року Самуляк стала абсолютною чемпіонкою Європи серед юніорок, вигравши всі три “золота” в категорії до 55 кг.
  • За всю історію участі в чемпіонатах світу з важкої атлетики Україна здобула вже 88 медалей (32 великі): 17 (7) золотих, 26 (6) срібних і 45 (19) бронзових.
  • На минулому чемпіонаті світу в 2019 році Україна не виборола жодної великої медалі, але Дмитро Чумак зумів заробити одну малу “бронзу” в поштовху в категорії до 102 кг. Останню велику медаль чемпіонату світу Україні також приніс Чумак: у 2018-му він став срібним призером за сумою ривка й поштовху.