Автокефалія УПЦ: Синод Вселенського Патріархату “ухвалив відповідні рішення”

Автокефалія УПЦ: Синод Вселенського Патріархату “ухвалив відповідні рішення”

Святий і Священний Синод Вселенського Патріархату отримав від церковних і цивільних властей України звернення про надання автокефалії Української Православної Церкви і “ухвалив відповідні рішення”.

Про це повідомляється у комюніке Священного і Священного Синоду від 22 квітня.

У заяві вказано, що засідання Синоду під головуванням Вселенського Патріарха Варфоломія відбулося 19 квітня і 20 квітня.



“Як справжня Материнська Церква, ми розглянули питання, що відносяться до церковної ситуації в Україні, як це робилося і під час минулих сесій Синоду. Отримавши від церковних і цивільних властей, які представляють мільйони українських православних християн, петицію про надання автокефалії, (Синод – ред.) ухвалив рішення тісніше спілкуватися і координуватися з сестринськими православними церквами у цьому питанні“, – йдеться у заяві.

Зазначається, що Вселенський Патріархат “несе відповідальність за збереження Всеправославної єдності і турботу про Православні Церкви по всьому світу – особливо про український православний народ, який отримав рятівну Християнську віру і святе хрещення від Константинополя”.



У свою чергу у прес-центрі Київської Патріархії УПЦ зазначили, що оприлюднене комюніке Синоду “самим фактом своєї публікації є вагомим позитивним сигналом про істотні зрушення та готовність Вселенського Патріархату довести розпочату справу до логічного позитивного завершення”.

“Зазначене повідомлення засвідчує, що усі звернення – церковні (від українських архиєреїв) та світські (від президента, яке підтримав парламент) були офіційно прийняті до розгляду, що є формальним початком процедури проголошення Томосу”, – заявили в УПЦ КП.

У Патріархії нагадали, що офіційні звернення щодо Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні передали від єпископатів УПЦ Київського Патріархату та УАПЦ, а також від президента України.

“Синод засвідчив, що буде інформувати інші Помісні Церкви та координувати з ними свої зусилля… Однак це жодним чином не означає, що Вселенський Патріарх зобов’язується вирішувати це питання виключно “на основі консенсусу”, тобто лише за згодою РПЦ”, – уточнили у Патріархії.

Залиште свій коментар