Байден: якщо Росія нападе на Україну, ми захищатимемо свободу та готові заплатити будь-яку ціну

Байден: якщо Росія нападе на Україну, ми захищатимемо свободу та готові заплатити будь-яку ціну

У вівторок, 15 лютого, президент США Джо Байден виступив зі зверненням щодо ситуації з безпекою навколо України. Він заявив, що Росія все ще може напасти на нашу країну, та підкреслив, що відведення російських військ від України поки не зафіксовано.

При цьому американський лідер сказав, що Штати готові й до дипломатії, на яку націлені “і в США, і в Росії”, і до рішучої відповіді на можливу агресію РФ. Звернення Байдена з оновленою інформацією про поточну ситуацію було опубліковано на YouTube-акаунті Білого дому.“Якщо Росія нападе на Україну, ми захищатимемо свободу та готові заплатити будь-яку ціну. Ми відповімо сильно”, – сказав він.

Американські аналітики говорять про те, що російські війська залишаються у загрозливому становищі. За їхніми даними, понад 150 000 військовослужбовців Росії оточують Україну.

Байден зазначив, що світ не вибачить Росії, якщо вона все ж таки піде на атаку України. У такому разі їй загрожують санкції проти ключових фінансових інституцій. Це стосується й газопроводу “Північний потік-2”. “Ми готові до потужних санкцій та тиску, економічного, наукового, фінансового, якщо Росія почне конфлікт”, – заявив Байден.
“Йдіть зараз, поки не стало занадто пізно, щоб безпечно піти”, – звернувся він до російських військ. При цьому мирні громадяни Росії не є ворогами для США, сказав президент. А США та Україна – не загрожують Росії.

Американський лідер також заявив, що США не мають наміру відправляти свої війська в Україну, якщо Росія почне військові дії, але Штати “будуть віддані колективній обороні НАТО”.

Водночас, за його словами, якщо хоч один громадянин США постраждає від дій російської армії на території України, США вважатимуть це нападом на себе.

Байден додав, що Штати не мають наміру жертвувати своїми принципами в переговорах із РФ. При цьому він наголосив, що ситуація ширша, ніж питання відносин України та Росії. “Це питання наших цінностей”, – сказав глава держави.

Він повідомив, що США пропонують Росії нові заходи щодо контролю над озброєннями.Залиште свій коментар