Британія почала поставляти Україні протитанкову зброю

Британія почала поставляти Україні протитанкову зброю

Велика Британія розпочала постачання Україні протитанкової зброї, щоб допомогти їй захиститися від потенційного вторгнення Росії, яка згрупувала війська біля кордону з Україною.

Про це заявив міністр оборони Бен Воллес, повідомляє “Європейська правда” із посиланням на Reuters.

“Ми прийняли рішення про постачання Україні легкі протитанкові системи оборонні системи озброєння”, – сказав Воллес у парламенті.

За його словами, перші системи вже були доставлені в понеділок, і невелика кількість британських військовослужбовців проводитиме навчання протягом короткого періоду часу.

Він не уточнив кількість і тип озброєння, яке відправляється, але сказав: “Це не є стратегічною зброєю і не становить загрози для Росії. Їх потрібно використовувати для самооборони”.
“Вони ближнього радіусу дії… але вони можуть змусити людей зупинитися і задуматися, що вони роблять, і якщо танки ввійдуть в Україну, вторгнуться в неї, то вони стануть частиною захисного механізму”, – сказав міністр.

Британський журналіст Джордж Еллісон написав у Twitter, що британські транспортні літаки C-17 перевозять легке протитанкове озброєння в Україну.

 

Судячи з обраного шляху, літаки прямували не найкоротшим маршрутом. Німеччина, ймовірно, відмовила у праві на проліт над своєю територією.Видання The Guardian пише, що поставлене озброєння, швидше за все, буде ручною легкою протитанковою зброєю нового покоління з дальністю стрільби в кілька сотень метрів, призначеною для боротьби з важкими російськими танками.

Зброя має аналогічні можливості, але не настільки потужна як протитанкові ракети Javelin, що поставляються США в Україну з 2018 року. Теоретично легке озброєння може вивести з ладу танк, вдаривши по ньому зверху. 

Залиште свій коментар