Головна / Новини / Через кілька тижнів українці отримають тисячі гривень

Через кілька тижнів українці отримають тисячі гривеньКабінет міністрів прийняв рішення кардинально змінити програму субсидій. Вже через кілька тижнів всі сім’ї, які оформили знижку в 2018-м, будуть отримувати допомогу “живими грошима”. Причому здачу, якщо економити на комуналці і витрачати менше норми, можна буде залишити собі.

Ми з’ясувавали, як буде працювати нова система і кого вона торкнеться.

Головне:

  • монетизація торкнеться 3,7 млн ​​сімей, більшість – пенсіонери;
  • кошти можна буде отримувати разом з пенсією або на карти “Ощадбанку”;
  • головна загроза – українці отримають гроші, але не витратять їх на комуналку;
  • якщо в результаті повної монетизації частина українців кошти “проїсть”, від такої моделі відмовляться вже в травні.

Головне про монетизацію: як буде працювати і кого торкнеться

“Живими грошима” свою субсидію в березні зможуть отримати 3,7 млн ​​сімей. Це ті, хто за станом на грудень 2018 року уже були зі знижками. Якщо ж субсидію оформили в 2019 році, буде працювати інша модель монетизації (про неї пізніше).

Отже, в березні українці отримають кошти для того, щоб оплатити комуналку за лютий. Згідно з прийнятою постановою Кабінету міністрів, умовно всіх одержувачів комунальних знижок можна поділити на дві групи: пенсіонери (а таких 69,7%) і працездатні (30,3%).

З першою групою все просто. Субсидія “живими грошима” прийде разом з пенсією. Якщо отримуєте виплату на банківську карту, то до пенсії додадуть витрати на комуналку. Якщо гроші приносить листоноша, то монетизувати комунальну знижку передадуть через нього.

Читайте також  Потяг до Польщі

У той же час працездатним субсідіантам доведеться відкривати рахунок в “Ощадбанку”. Для цього можна прийти в будь-яке відділення з паспортом та ідентифікаційним кодом. Гроші будуть переводити на банківський рахунок через систему термінових переказів або зараховуючи на поточні рахунки в банку.

Міністерство соцполітики зобов’язане перевести гроші для нарахування субсидій Пенсійному фонду до 27 числа кожного місяця, якщо пенсіонер отримує гроші в перших числах. Тобто, якщо ви отримуєте пенсію 3 березня, то вже 27 лютого в Пенсійного фонду повинна бути сума вашої субсидії. Таким чином, ви відразу отримаєте і пенсію, і монетизовану комунальну знижку. Якщо пенсія приходить не на початку місяця, то Мінсоцполітики може перевести гроші на субсидії, починаючи з 1 числа.

Працездатному населенню субсидію грошима повинні переводити до 11 числа кожного місяця. Таким чином, субсідіант зможе отримати гроші ще до того моменту, як прийдуть платіжки.

Всі, хто оформив субсидії в 2019 році, будуть отримувати її на свої рахунки в “Ощадбанку”, до яких вони не матимуть доступу. Банк сам буде оплачувати комуналку. При цьому, якщо витрачати менше норми, то в травні зекономлені кошти розблокують і віддадуть пільговику. Головна відмінність між цими двома моделями: в першій українцям відразу віддають всі гроші, а платити за комуналку потрібно самому. При другій же моделі, як і раніше, субсідіанти повинні оплачувати тільки обов’язковий платіж, а “на руки” вони зможуть отримати тільки заощаджену суму субсидії.

Читайте також  Схема, как нажиться на доверчивых потребителях коммунальных услуг

Скільки заплатять? Розмір субсидії залежить від доходу і складу родини. В середньому, за даними Держстату, він становить 713 грн. При цьому пенсіонер може отримувати субсидію у розмірі 2 тис. Грн, а працюючий з середньою зарплатою – 100 грн. Рівно стільки вони і будуть отримувати налом.

Але важливо при цьому зазначити, що собі залишати можна буде тільки “здачу” після сплати комуналки.

Скільки можна заробити? В середньому на рахунках українців, з досвіду минулих років, залишалося близько 1,2-1,5 тис. На сім’ю. Для прикладу ми підрахували, скільки змогла б заробити на субсидії сім’я з трьох осіб в столичній квартирі площею 70 кв. м з офіційним доходом в 10 тис. грн.

Так, строго по нормативам платіжка за комуналку (без вивезення сміття та утримання будинку) повинна становити 2,4 тис. Грн. Більше тисячі гривень покриє субсидія, а обов’язковий платіж буде 1,4 тис. Грн. Якщо така сім’я живе в будинку, що утеплюється, економить воду і електроенергію, споживання, як підрахували в Держагентстві енергоефективності, може бути приблизно на рівні 30%. Щомісячна економія на субсидії буде досягати більше 700 грн, а за опалювальний сезон збереться 4,2 тис. Грн.

Залиште свій коментар