Через кілька тижнів українці отримають тисячі гривень

Через кілька тижнів українці отримають тисячі гривень

Кабінет міністрів прийняв рішення кардинально змінити програму субсидій. Вже через кілька тижнів всі сім’ї, які оформили знижку в 2018-м, будуть отримувати допомогу “живими грошима”. Причому здачу, якщо економити на комуналці і витрачати менше норми, можна буде залишити собі.

Ми з’ясувавали, як буде працювати нова система і кого вона торкнеться.

Головне:



  • монетизація торкнеться 3,7 млн ​​сімей, більшість – пенсіонери;
  • кошти можна буде отримувати разом з пенсією або на карти “Ощадбанку”;
  • головна загроза – українці отримають гроші, але не витратять їх на комуналку;
  • якщо в результаті повної монетизації частина українців кошти “проїсть”, від такої моделі відмовляться вже в травні.

Головне про монетизацію: як буде працювати і кого торкнеться

“Живими грошима” свою субсидію в березні зможуть отримати 3,7 млн ​​сімей. Це ті, хто за станом на грудень 2018 року уже були зі знижками. Якщо ж субсидію оформили в 2019 році, буде працювати інша модель монетизації (про неї пізніше).



Отже, в березні українці отримають кошти для того, щоб оплатити комуналку за лютий. Згідно з прийнятою постановою Кабінету міністрів, умовно всіх одержувачів комунальних знижок можна поділити на дві групи: пенсіонери (а таких 69,7%) і працездатні (30,3%).

З першою групою все просто. Субсидія “живими грошима” прийде разом з пенсією. Якщо отримуєте виплату на банківську карту, то до пенсії додадуть витрати на комуналку. Якщо гроші приносить листоноша, то монетизувати комунальну знижку передадуть через нього.

У той же час працездатним субсідіантам доведеться відкривати рахунок в “Ощадбанку”. Для цього можна прийти в будь-яке відділення з паспортом та ідентифікаційним кодом. Гроші будуть переводити на банківський рахунок через систему термінових переказів або зараховуючи на поточні рахунки в банку.

Міністерство соцполітики зобов’язане перевести гроші для нарахування субсидій Пенсійному фонду до 27 числа кожного місяця, якщо пенсіонер отримує гроші в перших числах. Тобто, якщо ви отримуєте пенсію 3 березня, то вже 27 лютого в Пенсійного фонду повинна бути сума вашої субсидії. Таким чином, ви відразу отримаєте і пенсію, і монетизовану комунальну знижку. Якщо пенсія приходить не на початку місяця, то Мінсоцполітики може перевести гроші на субсидії, починаючи з 1 числа.

Працездатному населенню субсидію грошима повинні переводити до 11 числа кожного місяця. Таким чином, субсідіант зможе отримати гроші ще до того моменту, як прийдуть платіжки.



Всі, хто оформив субсидії в 2019 році, будуть отримувати її на свої рахунки в “Ощадбанку”, до яких вони не матимуть доступу. Банк сам буде оплачувати комуналку. При цьому, якщо витрачати менше норми, то в травні зекономлені кошти розблокують і віддадуть пільговику. Головна відмінність між цими двома моделями: в першій українцям відразу віддають всі гроші, а платити за комуналку потрібно самому. При другій же моделі, як і раніше, субсідіанти повинні оплачувати тільки обов’язковий платіж, а “на руки” вони зможуть отримати тільки заощаджену суму субсидії.

Скільки заплатять? Розмір субсидії залежить від доходу і складу родини. В середньому, за даними Держстату, він становить 713 грн. При цьому пенсіонер може отримувати субсидію у розмірі 2 тис. Грн, а працюючий з середньою зарплатою – 100 грн. Рівно стільки вони і будуть отримувати налом.



Але важливо при цьому зазначити, що собі залишати можна буде тільки “здачу” після сплати комуналки.

Скільки можна заробити? В середньому на рахунках українців, з досвіду минулих років, залишалося близько 1,2-1,5 тис. На сім’ю. Для прикладу ми підрахували, скільки змогла б заробити на субсидії сім’я з трьох осіб в столичній квартирі площею 70 кв. м з офіційним доходом в 10 тис. грн.

Так, строго по нормативам платіжка за комуналку (без вивезення сміття та утримання будинку) повинна становити 2,4 тис. Грн. Більше тисячі гривень покриє субсидія, а обов’язковий платіж буде 1,4 тис. Грн. Якщо така сім’я живе в будинку, що утеплюється, економить воду і електроенергію, споживання, як підрахували в Держагентстві енергоефективності, може бути приблизно на рівні 30%. Щомісячна економія на субсидії буде досягати більше 700 грн, а за опалювальний сезон збереться 4,2 тис. Грн.

Залиште свій коментар