Головна / Новини / Суспільство / Чехія готується спростити процедуру надання громадянства

Чехія готується спростити процедуру надання громадянства

Уряд, як і очікувалося, побудований з нейтральних пропозицій сенаторів, щоб діти і внуки емігрантів з колишньої Чехословаччини мали можливість легко отримати чеське громадянство. Про позицію кабінету міністрів, повідомив прес-департамент уряду.

Законопроект розраховується на те, що б нащадки емігрантів могли прийняти чеське громадянство за допомогою заяви. В презентації містяться урядові попраки шестирічної давнини щодо закону Про державне громадянство. У нижній палаті аргументують, що чеське громадянство можуть отримати навіть люди, які не володіють державною мовою. 
“З одного боку, можливість подвійного громадянства була прийнята з ентузіазмом. З іншого боку (урядові поправки до затвердженого законопроекту), часто розділяла сім’ї, де одна дитина народилася перед можливістю подвійного громадянства і має інше громадянство, ніж дитина, яка народилася після цієї дати”, – заявив на обговоренні поправки верхньої палати голова сенату комісії для еміграції Томас Grulich (ОРР).

Сталося це на його думку, в першу чергу в сім’ях, які були змушені піти з колишньої Чехословаччини після приходу комуністичного режиму в 1948 році.

Читайте також  Готуйте окуляри: синоптик різко змінила прогноз по Україні


Якби була поправка прийнята, бажаючі чеського громадянства могли б подати заяву та додатково вкласти документ, який підтверджує дату і спосіб позбавлення чеського або чехословацького громадянства одного з батьків, або бабусь і дідусів.

Тепер можуть набувати громадянство тільки люди, які чехословацьке і чеське громадянство втратили до ефективності урядової поправки. Закон виключає цю можливість, наприклад, для словацьких громадян. Також, цілком можливо, що деякі закарпатці теж зможуть користуватися цьою перевагою. Адже, з 1919 по 1939 роки Закарпаття перебувало у складі Чехословаччини.

Залиште свій коментарLoading...

Loading...