Чехія розгляне відправлення військових в Україну, якщо Київ попросить

Чехія розгляне відправлення військових в Україну, якщо Київ попросить
Чехія не виключає можливості відправити в Україну своїх військових, щоб допомогти протистояти російській агресії, якщо Київ про це попросить. Також Чехія готова прийняти українських жінок і дітей у разі повномасштабного вторгнення РФ.

Про це заявила міністерка оборони Чехії Яна Чорнохова в інтерв’ю Denik N.

Міністерку запитали, чи планує Чехія надсилати в Україну невеликий контингент, як це нещодавно зробила Канада. Чорнохова відповіла, що про чеських військових наразі ніхто не запитував, але якщо від української влади надійде такий запит — у Чехії його розглянуть.

Чорнохова додала, що якщо ситуація загостриться й Україні потрібно буде вислати жінок і дітей у безпечне місце, — Чехія готова в цьому допомогти і в разі потреби прийняти українців, яким доведеться втікати від війни. Також міністерка підтвердила, що Чехія планує надіслати в Україну снаряди для артилерії калібру 52 мм.

Військова допомога від партнерів

20 січня стало відомо, що США дозволили Литві, Латвії та Естонії відправляти ракети та іншу зброю американського виробництва в Україну на тлі загострення російської загрози. Про такі наміри ці країни повідомляли раніше.




Окрім країн Балтії озброєння Україні регулярно надають самі Сполучені Штати. Також нещодавно з Великої Британії прибула партія оборонного протитанкового озброєння.

Залиште свій коментар