Головна / Новини / Економіка / €1 млрд на Чорнобиль

€1 млрд на Чорнобиль

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак заявив, що французька компанія Engie готова інвестувати €1 млрд у сонячну електростанцію у Чорнобильській зоні.

За його словами, представники компанії зацікавилися проектом кілька років тому, передає “112 Україна”.

“Два роки тому я звернувся з пропозицією до світу, що Україна готова на території Чорнобильської станції запропонувати мережі, трансформатори, людей, які там залишилися працювати, можливості для інвестування у відновлювану енергетику. Наприклад, в сонячну”, – нагадав Семерак.

Ця новина була слабо сприйнята українськими медіа, але вона протягом першого місяця облетіла сторінки таких видань, як The Guardian, Deutsche Welle, Bloomberg та інших.

Читайте також  Rozetka почала підготовку до закриття бізнесу через закон, який прийняли «Слуги народу»

“Ми отримали шалений інтерес. Після цього французький уряд інвестував 250 тис. євро, дослідивши, на наше прохання, можливості реалізації такого проекту. У нас сьогодні є техніко-економічне обґрунтування, що цей проект можливий величиною в 1,2 ГВт. Для того, щоб порівняти цю величину, це розмір одного енергоблоку колишньої Чорнобильської АЕС”, – розповів міністр.

Представники Engie на останньому засіданні Ради інвесторів при президентові України заявили про свою готовність надати необхідну для проекту суму. Будівництво планують розділити на 10 черг.

Залиште свій коментар


Loading...