Головна / Новини / Політика / Фінляндія завдала удару в спину Україні, наслідки будуть колосальними

Фінляндія завдала удару в спину Україні, наслідки будуть колосальними

У четвер, 5 квітня, Верховна Рада звернулася до міжнародного співтовариства і закликала не допустити будівництва газопроводу «Nord Stream 2»

І сьогодні ж уряд Фінляндії повідомив, що дозволив будівництво ділянки газопроводу «Північний потік – 2» у своїй економічній зоні.

«Фінський уряд дав свою згоду на будівництво ділянки газопроводу «Північний потік – 2», який проходить через виняткову економічну зону Фінляндії», – йдеться в повідомленні на сайті уряду країни.Водночас українські депутати звертають увагу на те, що з новим газопроводом Росія претендуватиме на роль абсолютного монополіста на європейському газовому ринку.«Газпром» отримає контроль над обсягом і ціною всього газового ринку континентальної Європи, а також фізичну можливість взагалі відмовити в поставках газу країнам Центральної Європи. Таким чином, наслідки виконання проекту «Nord Stream 2″ вийдуть за рамки комерції або внутрішніх справ країн ЄС, і приведуть до економічної і політичної дестабілізації всієї Європи – а потім і планети в цілому», – йдеться у зверненні Верховної Ради.

Читайте також  "Кращий за 100 років!" Українці у мережі подякували Порошенку

Парламентарі пропонують Кабміну негайно провести консультації з Європейською комісією і донести до неї перераховані аргументи.

труба-газ-Северный поток-2

Нагадаємо, проект «Північний потік – 2» передбачає будівництво газопроводу з Росії до Німеччини по Балтійському морю, в обхід існуючих шляхів транспортування газу через Україну і Польщу. Раніше Німеччина дала дозвіл на будівництво і експлуатацію газопроводу «Північний потік – 2» у своїй економічній зоні.

Зазначимо, президент США Дональд Трамп у ході зустрічі на цьому тижні з лідерами країн Балтії заявив, що не підтримує реалізацію проекту газопроводу “Північний потік 2”.

Про це повідомив журналістам високопоставлений представник Білого дому, який просив не називати його прізвище.

“Президент знову запевнив, що йому не подобається те, що робота над цим проектом триває. І Німеччина грає в цій справі велику роль”, – зазначив він.

Залиште свій коментар


Loading...