Головна / Новини / Економіка / “Газпром” висунув ультиматум щодо транзиту: Україна жорстко відповіла

“Газпром” висунув ультиматум щодо транзиту: Україна жорстко відповіла

Російський “Газпром” вважає наразі неможливим укладення контракту на транзит газу з Україною на європейських умовах через відсутність у країні необхідних для цього структур.

Про це повідомив на прес-конференції член правління російського газового монополіста, начальник департаменту газового холдингу Сергій Кузнєц, передає ТАСС (новина доповнена коментарем).

“Нас багато разів закликали до укладення контракту на європейських умовах, але це дійсно, на мій погляд, поки що неможливо. Бо в України ще немає тих інститутів, які могли б повноцінно виконувати ті функції, які ми традиційно, працюючи у Європі, очікуємо від таких інститутів як регулятор, транспортний оператор”, — сказав він."Газпром"

За його словами, РФ нібито зазнає труднощів з укладанням майбутнього транзитного контракту через відсутність розуміння про те, хто виступить контрагентом.Кузнєц також запропонував Україні повернутися до переговорів із “чистого аркуша”. Він зазначив, що “Газпром” зробив таку пропозицію ще у січні 2019 року під час тристоронніх консультацій.

“Олексій Борисович (Міллер. — Ред.) озвучував, що ми готові розглянути “нульовий варіант” і повернутися до переговорів із “чистого аркуша”, — пояснив Кузнєц.

Однак, зазначив політик, українська сторона із завзятістю прагне змінити формат можливої мирової угоди. Проте, підсумував Кузнєц, Росія готова обговорити всі проблеми з українською компанією “Нафтогаз”.

Читайте також  Чи повернуть ПриватБанк Коломойському: радник Зеленського зробила несподівану заяву

У відповідь на це виконавчий директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко запропонував “Газпрому” укласти з “Нафтогазом” договір не на послуги транспортування, а на “своп” газу.

“Якщо “Газпром” ніяк не хоче брати на себе ризики, пов’язані з українським регулятором і оператором газотранспортної системи (а за європейськими правилами саме оператор і національний регулятор мають відповідні повноваження встановлювати/змінювати тарифи та інші істотні умови договору), то “Нафтогаз” готовий взяти ці ризики на себе”,  написав він на своїй сторінці у Facebook.

Він пояснив, що суть пропозиції полягає у тому, що “Газпром” передаватиме НАК певний обсяг газу на кордоні Україна-РФ, а “Нафтогаз” передаватиме точно такий самий обсяг на кордоні Україна-ЄС.

“Передача газу буде підтверджуватися суміжними операторами (Словаччини, Угорщини, Польщі, Румунії), тобто вони потім братимуть на себе відповідальність перед “Газпромом” за газ уже у їхніх системах. Такі контракти на “своп” газу є відносно звичними для європейського ринку (можливо, і для “Газпрому”). Тобто такий контракт може бути укладений за європейськими правилами, просто вони різні для контрактів на своп газу і на послугиіз транспортування газу”, пояснив Вітренко.

 

Залиште свій коментар


Loading...