Казахстан закликав заборонити ядерну зброю на фоні війни в Україні

Казахстан закликав заборонити ядерну зброю на фоні війни в Україні

Уряд Казахстану закликає країни світу відмовитись від ядерного озброєння. В якості аргументу на користь такого рішення, заступник прем’єр-міністра – міністр закордонних справ Мухтар Тлеуберді називає війну в Україні.

За його словами, бойові дії в Україні мають спонукати країни відмовитися від цієї смертоносної зброї. Про це йдеться у заяві урядовця на сайті Liter.kz.

Тлеуберді зазначив, що підписання та набуття чинності Договором про заборону ядерної зброї дало багатьом країнам додаткову надію на більш безпечний та розумний світ. Також він каже, що сьогодні, коли по всьому світу розосереджено близько 13,4 тисяч ядерних боєголовок, можливість застосування ядерної зброї стала реальнішою, ніж у похмурі дні холодної війни.

Водночас, Тлеуберді згадав війну в Україні, яку розв’язала Росія. За його словами, це змушує задуматися про заборону та ліквідацію ядерної зброї.

“Нинішній військовий конфлікт (війна, – ред.) на території України, розмови про повернення ядерних озброєнь та взаємні погрози застосування ядерної зброї змушують нас, як ніколи раніше, задуматися про колективну вразливість людства та про нагальну необхідність заборони та ліквідації цієї смертоносної зброї”, – йдеться у повідомленні.

Залиште свій коментар