Компанія Baykar зареєструвалась в Україні та придбала ділянку для заводу з виробництва Bayraktar

Компанія Baykar зареєструвалась в Україні та придбала ділянку для заводу з виробництва Bayraktar
Турецька компанія Baykar уже придбала в Україні земельну ділянку для будівництва заводу, який вироблятиме безпілотники Bayraktar.

Про це повідомив посол України в Туреччині Василь Боднар в інтерв’ю «РБК-Україна».

Київ та Анкара підписали угоду, що передбачає створення заводу з виготовлення безпілотників Bayraktar в Україні, ще на початку лютого 2022-го. За словами Боднара, власник Baykar уже зареєстрував в Україні компанію та придбав земельну ділянку, де буде виробництво безпілотників.

«Вони розробили проєкт самого заводу та мають намір реалізувати його до кінця, оскільки це було майже особисте зобов’язання власників компанії — зробити це виробництво в Україні», — розповів посол.

За його словами, таке рішення має не лише політичне, але й практичне значення. Оскільки тоді на значній частині моделей, які будуть вироблятися на цьому заводі, будуть стояти комплектувальні українського виробництва.

«Це можуть бути двигуни, інші запасні частини, колеса, багато чого різного, що є високотехнологічне у нас і може бути використане для цих літальних апаратів», — сказав Боднар.
читайте також

Артилерія, РСЗВ і танки: яку зброю надають Україні партнери та на що вона здатна

«Байрактари» для України

Компанія Baykar неодноразово передавала Україні безпілотники безкоштовно після того, як на них збирали гроші в різних країнах. Так, благодійний фонд Сергія Притули за три дні зібрав 600 мільйонів гривень на чотири «Байрактари» для ЗСУ (хоча спершу планували зібрати на три) — і компанія-виробник безпілотників заявила, що передасть три штуки безплатно.

Залиште свій коментар