Саміт G7 стартував 26 червня у Німеччині. Зустріч лідерів США, Канади, Німеччини, Франції, Великої Британії, Італії та Японії відбувається на території замку Ельмау, розташованого у баварських Альпах.

Окрім того, на саміті G7 присутні Урсула фон дер Ляєн – президентка Єврокомісії – та Шарль Мішель – президент Євроради.

Ми продовжуватимемо надавати фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку Україні стільки, скільки буде потрібно,
– мовиться у повідомленні.
Bloomberg звернув увагу, що це формулювання є дуже важливим на тлі стурбованості деяких країн тим, що війна Росії з Україною може затягнутися.

Окрім того, відомо, що наразі лідери G7 зважують можливість використати доходи від тарифів, аби підтримати Україну. Також пріоритетними темами були:

  • координація дій по боротьбі з інфляцією;
  • підтримування тиску на Росію.

Окрім того, обговорили:

  • розв’язання проблеми зміни клімату;
  • питання інвестицій.

Після саміту G7 лідери США, Канади, Німеччини, Франції, Великої Британії, Італії та Японії вирушать на саміт НАТО, який запланований у Мадриді.

Ці зустрічі відбуваються на тлі:  • повномасштабного вторгнення Росії в Україну;
  • інфляції у світі;
  • погроз Тайваню з боку Китаю.

Лідери G7 обговорюватимуть план Маршалла для України

Олаф Шольц – канцлер Німеччини – наголосив, що Україні потрібен план Маршалла. Зокрема, це питання обговорять під час саміту G7.

За словами Шольца, відбудова України – питання поколінь. Канцлер Німеччини пригадав свій візит до Ірпеня. Шольц наголосив, що побачене нагадало йому міста після Другої світової війни.“Як і тодішній Європі, сьогодні Україні потрібен план Маршалла для своєї відбудови”, – заявив Шольц.

Канцлер Німеччини наголосив, що хоче створити комісію експертів разом із президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн.