Меркель проводжали на пенсію під музику українського композитора: з’явилися цікаві подробиці. Відео

Меркель проводжали на пенсію під музику українського композитора: з’явилися цікаві подробиці. Відео

Під час офіційної церемонії прощання канцлерки Німеччини Ангели Меркель з посадою прозвучала пісня “Музична молитва (“Коль славен”) українського композитора Дмитра Бортнянського. Церемонія Der Große Zapfenstreich відбулася 2 грудня.

Трансляцію події на YouTube вів канал “WELT”. Ця історична церемонія існує в Німеччині століттями (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця сторінки).У нинішньому вигляді її було затверджено як військовий церемоніал Німеччини у 1956 році. У такий спосіб у ФРН проводжають з посад провідних політиків та генералів армії. Композицію на мелодію Бортнянського військовий оркестр виконує з 1838 року.

Примітно, що гімн “Коль славен” виконується після команди “Шапки геть!” та перед виконанням Державного гімну Німеччини. Він був написаний композитором на слова поета М. М. Хераскова наприкінці XVIII століття.

Дмитро Бортнянський

Зазначимо, що військова частина параду розпочалася після виконання композицій, які обрала сама Меркель. Це християнський гімн “Великий Боже, ми славимо тебе” (Großer Gott, wir loben Dich), “Для мене проллється дощ із червоних троянд” (Für mich soll’s rote Rosen) німецької кінодіви Хільдегард Кнеф та хіт “Ти забув кольорову плівку” hast den Farbfilm vergessen) Ніни Гаген.
Дмитро Бортнянський народився 28 жовтня 1751 року в українському місті Глухів. Він був композитором, диригентом та співаком.

Залиште свій коментар