Милованов пояснив, чому Китай не допоможе Росії у війні проти України

Милованов пояснив, чому Китай не допоможе Росії у війні проти України

Китай не полізе у війну, яку путінська Росія розв’язала проти України. Таку думку в авторській програмі шеф-редактора OBOZREVATEL Ореста Сохара “Орестократія” висловив почесний президент Київської школи економіки, ексміністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та голова наглядової ради Державного концерну “Укроборонпром” Тимофій Милованов.

“Китай, – сказав експерт в інтерв’ю, – може, жодної позиції і не має, але конкретні компанії, які могли б постачати Росії озброєння та необхідні комплектуючі, також цього не робитимуть”.Свою позицію Милованов пояснив так: “От сидить директор або президент торгової компанії – в Китаї. Йому всі війни вигідні, вибачте за такі слова. Він в Африку продає, на Близький Схід продає, в Азію продає, в Латинську Америку якійсь хунті продає, в США та Європу теж. Для цього йому що потрібно? Щоб якийсь патент і технології надходили – чи зі Штатів, чи з Канади, чи з Ізраїлю. Нащо йому через якусь незначну поставку в Росію – на 30 комплектів чи на 30 тисяч – втрачати все? Та це ж ніщо порівняно з тією кількістю грошей, які він може втратити на інших ринках, коли якась європейська чи просто інша компанія скаже: ми з тобою більше не працюємо через санкції”.

Орест Сохар поцікавився, чи може в таких умовах бути “сіра” поставка – за підтримки китайського уряду. “Потенційно – може, – відповів Милованов, – але це дуже складно зробити на практиці. Тому що ніхто в це не хоче вплутуватись”.

Економіст вважає, що кризу, у яку загнала себе Росія вторгненням в Україну, не допоможе вирішити і Північна Корея, до якої також звернулася РФ. “Там значно вужчий асортимент, ніж у Китаї, – пояснює Милованов. – І всього того, що може знадобитися Росії для відновлення боєздатності її армії, просто немає”.
Щоб дізнатися, скільки свого контингенту та техніки агресор уже втратив на території України, дивіться програму “Орестократія”:

Залиште свій коментар