На українців чекає новий курс долара: озвучено прогноз

На українців чекає новий курс долара: озвучено прогноз

В Україні курс долара до 17 жовтня може знизитися на 10-15 копійок і досягти позначки в 26,3 грн/$. Одна з причин: покупці не виявляють активність, знижується попит на валюту, як результат – дешевшає долар.

Про це OBOZREVATEL розповів керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин. Поки курс формують продавці, а покупці здають позиції. Імпортери обмежили покупки за кордоном, велику кількість валюти переказують заробітчани.Також серед причин зміцнення гривні:

  • очікується локдаун. Напередодні жорстких карантинних обмежень бізнес не поспішає активно купувати товари і ввозити їх у країну. У ситуації, коли ніхто не може гарантувати, що кількість покупців різко не зменшиться, а торгові центри та магазини не закриють, нарощувати імпорт небезпечно;
  • НБУ не стримує зміцнення гривні. У вересні регулятор виходив на ринок і купував надлишки долара, проте кардинально регулятор не заважає зміцненню гривні;
  • через величезні тарифи на газ скоротився енергетичний імпорт. Промислові підприємства, постачальники блакитного палива очікують зниження ціни на блакитне паливо і не хочуть купувати газ за величезними цінами.

На курс долара також впливає і позиція іноземців. Вони за останні п’ять днів продали облігації внутрішньої держпозики на 1 млрд грн. Отримані гроші вони витрачають на покупку долара. З іншого боку, найближчим часом не очікується отримання кредитного траншу від МВФ.

Залиште свій коментар