На Західній Україні вперше виявлений хантавірус

На Західній Україні вперше виявлений хантавірус

До Львівської обласної інфекційної лікарні звернувся житель Дрогобицького району зі скаргами на високу температуру, дрібні крововиливи, зменшення кількості сечі, болі в попереку, м’язах. У пацієнта запідозрили гостре інфекційне вірусне захворювання – геморагічну лихоманку з нирковим синдромом, який викликає хантавірус, повідомила в понеділок, 25 січня, головний санітарний лікар Львівщини Наталія Тімко.

“Хантавіруси виявляють у гризунів. Люди можуть заразитися через контакти з щурами, вдихання парів від виділень гризунів. Передача хантавірусу від людини до людини виникає рідко. До сих пір такого захворювання на Львівщині не було”, – сказала Тимко, її цитує Zaxid.net.За її словами, у чоловіка відібрали матеріал для дослідження і відправили в лабораторію Центру громадського здоров’я в Київ. Минулого тижня надійшли результати, які підтвердили передбачуваний діагноз – хантавірусна інфекція.

Де і як людина підхопила цей вірус, невідомо. Але він живе в селі і в господарстві бачив гризунів, в тому числі і щурів.

Тимко уточнила, що чоловік спочатку лікувався в обласній інфекційній лікарні, потім його направили в Львівську обласну клінічну лікарню, оскільки він мав серйозні проблеми з нирками.
Минулий рік був відзначений не тільки спалахом коронавируса в Китаї і в усьому світі. Піднебесна “обдарувала” людство в минулому році спалахом ще однієї смертельно небезпечною хворобою – хантавірус.

Хантавірус це новий вірус тваринного походження, який викликає так званий хантавірусна кардіопульмональний синдром, коли з перебоями починає працювати серце і легені, і може привести до смерті. Ця недуга відомий досить давно. Хантавірус вперше з’явився в 1950-х роках в ході Корейської війни (річка Хантаан). Він поширюється від щурів і мишей. Передача від людини до людини рідкісна. Для цього були розроблені навіть вакцини.

Люди можуть заразитися хантавірус від гризунів (найчастіше хвороба передається від мишей), продуктів їх життєдіяльності або після контакту з очима, носом або ротом, а передача від людини до людини трапляється рідко – останні подібні випадки були зафіксовані Аргентині і Чилі. Останньою гучною випадком є ​​спалах вірусної інфекції в Сеулі в 2017 році, коли заразилися 17 осіб, а також польовими мишами ріпакового полів в 11 штатах Америки.

Залиште свій коментар