Головна / Новини / Політика / Надання Томосу незворотнє, але Кремль задіяв потужні важелі спротиву

Надання Томосу незворотнє, але Кремль задіяв потужні важелі спротиву

В Адміністрації президента нарікають, що окремі українські політики чинять перешкоди створенню єдиної помісної православної церкви.

Про це заявив заступник глави АП Костянтин Єлісєєв в інтерв’ю BBC News Україна.

“За підсумками контактів президента та останнього візиту делегації Вселенського патріарха до України, є розуміння того, що рішення про надання Томосу є незворотнім. Інше питання – коли це станеться”, – каже Єлісєєв.Він наголосив, що ця справа потребує об’єднання всієї української влади та політиків.
“На жаль, часові рамки іноді можуть перенести не через Вселенського патріарха, який демонструє повну рішучість та підтримку, а через українських політиків. Вони, переслідуючи політичні виборчі цілі, намагаються переконати окремих патріархів у необхідності відкласти Томос”, – каже заступник голови АП.

Єлісєєв наголосив, що Україна ніколи ще не була так близько до отримання рішення про Томос. З іншого боку, потрібно обережно ставитися до заяв про часові рамки. Оскільки Москва задіяла потужні важелі протидії.

Читайте також  Венгрия отбирает Закарпатье: в Будапеште пошли на неслыханное

“Для Кремля це питання життя і смерті самої ідеології так званого “Русского мира”. Тому сьогодні включилися досить потужні, в тому числі фінансові, важелі тиску і впливу російської сторони на церковні інстанції”, – каже посадовець.

“Ми розуміємо, що чим далі у даті відкладається це рішення, тим більше шансів у РФ протидіяти процессу… Але треба спокійно, зважено і в повній суспільно-політичній єдності працювати на прискорення строків отримання Томосу”, – наголосив Єлісєєв.

Як повідомлялось, 31 серпня Вселенський патріарх Варфоломій на зустрічі у Стамбулі повідомив предстоятелю Російської православної церкви патріарху Кирилу, що збирається надати Українській православній церкві автокефалію.

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет (Денисенко) впевнений, що єдина помісна церква у країні буде створена до кінця поточного року.

Залиште свій коментарLoading...

Loading...