Надзвичайний стан буде введено по всій території України, крім Донецької та Луганської областей, – Данілов

Надзвичайний стан буде введено по всій території України, крім Донецької та Луганської областей, – Данілов

У середу, 23 лютого, відбулося чергове засідання Ради національної безпеки та оборони України, на якому було підписано указ президента про запровадження надзвичайного стану на всій території України, крім Донецької та Луганської областей. Далі документ має затвердити Верховна Рада.

Підсумки засідання озвучив на брифінгу секретар РНБО Олексій Данілов. Він пояснив, що надзвичайний стан буде запроваджено на 30 днів, а в разі потреби продовжено ще на 30 днів.За словами Данілова, на Донбасі не вводиться режим НС, бо там діє особливий правовий режим із квітня 2018 року.

Запрацюють обласні комісії, до складу яких входитимуть представники органів державної та місцевої влади, і, залежно від ситуації, вони ухвалюватимуть рішення про необхідні заходи безпеки, передбачені режимом надзвичайного стану.

Зокрема:
  • посилення охорони громадського порядку,
  • можливе обмеження руху транспорту, огляд його,
  • перевірка тих чи інших документів у фізичних осіб.

“За необхідності відповідні органи діятимуть відповідно”, – сказав секретар РНБО.

У той же час він запевнив, що на житті звичайних громадян це ніяк не позначиться.

Про комендантську годину

Комендантська година в Україні буде вводитися у тих чи інших регіонах лише за необхідності, у разі посилення агресії РФ.

“Залежно від ситуації, штаби на тій чи іншій території можуть ухвалювати ті чи інші рішення. Ще раз наголошую, за необхідності. Ніхто не буде, перепрошую за словосполучення, нікого кошмарити. Але у разі необхідності для забезпечення безпеки це наш обов’язок, це наше завдання”, – попередив Данілов.Засідання РНБО 23 лютого

Про воєнний стан

У ситуації, що склалася, влада готова буде ввести режим воєнного стану.“У разі потреби цей воєнний стан буде введено миттєво. Поки що такого рішення немає, але ми готові до будь-яких речей”, – підкреслив Данілов.

Про ядерну зброю

Секретар РНБО заперечує, що президент України Володимир Зеленський говорив на Мюнхенській конференції з безпеки щодо відновлення розробки ядерної зброї. Він лише звертав увагу тих, хто підписався, на Будапештський меморандум.

“Про те, що ми збираємося робити ядерну зброю, я ніде не бачив”, – сказав Данілов.

Щодо дозволу на вільне володіння вогнепальною зброєю, то, за його словами, цим питанням займається МВС.

Про засідання РНБО

Данілов уточнив, що засідання Ради нацбезпеки залишається відкритим, усі перебувають на своїх місцях, ніхто не залишає Київ.

“У разі потреби ми будемо збиратися в дуже короткий проміжок часу для ухвалення тих чи інших важливих рішень для нашої держави”, – додав він.

Залиште свій коментар