НАТО надіслало відповідь на вимоги Кремля, закликає вивести російські сили з України, Грузії та Молдови

НАТО надіслало відповідь на вимоги Кремля, закликає вивести російські сили з України, Грузії та Молдови
НАТО услід за США передало Москві свою письмову відповідь на вимоги Кремля щодо так званих гарантій безпеки.

Про це сказав Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг на брифінгу 26 січня.

Він розповів, що у документі окреслили три основні сфери, у яких є можливості для прогресу: відносини НАТО-Росія, європейська безпека, зокрема щодо ситуації в Україні, а також зниження ризиків, прозорість і контроль над озброєннями.

Він підкреслив, що члени Альянсу готові зустрітися в Раді «НАТО-Росія» «якомога швидше» для більш детального розгляду цих питань, але не підуть на компроміс щодо фундаментальних принципів, на яких ґрунтується євроатлантична безпека.

Столтенберг заявив, що Росія має вивести свої сили з України, Грузії та Молдови, де вони розміщенні без згоди країн.

Крім того, Генсек НАТО заявив про необхідність модернізувати віденський документ щодо військової прозорості, спільно працювати над зменшенням космічних та кібернетичних загроз, а також проводити консультації задля зменшення інцидентів у повітрі та на морі, а також взяти на себе зобов’язання щодо протидії поширенню хімічної та біологічної зброї.
«Ми маємо провести серйозну розмову про контроль над озброєнням, зокрема щодо ядерної зброї, та наземних ракет середньої та короткої дальності», ㅡ додав Столтенберг.

У НАТО не оприлюднили саму відповідь Росії. За даними німецьких ЗМІ, у документі немає якихось серйозних поступок Кремлю, наприклад, щодо невступу України до Альянсу чи виведення сил зі східних країн НАТО.

Залиште свій коментар