Головна / Новини / Культура / Названі найкращі українські книжки року

Названі найкращі українські книжки року

Президент України Петро Порошенко 19 вересня підписав указ про присудження щорічної премії “Українська книжка року”, повідомили в Держкомтелерадіо.

У номінації “За видатні досягнення в галузі художньої літератури” премію отримав Микола Жулинський за книгу “Моя Друга світова: роман-хроніка в голосах”.

Премію “За вагомий внесок в розвиток українознавства” присудили книжці “Євангеліє Бучацьке”, упорядник Дмитро Степовик.“За сприяння у вихованні підростаючого покоління” премією відзначили книжку “Шалахмонеси” Григорія Фальковича.
Щорічну премію присуджують в трьох номінаціях: в першій її отримує книжкове видання творів класичної або сучасної української прози, поезії, українських перекладів художньої літератури.

У другій премію дають книжковому виданню творів, які формують знання про Україну, її народ, історію, культуру, науку довідковому, енциклопедичному, краєзнавчому або картографічному виданню.

Читайте також  Юрия Бардаша внесли в "черный список" Миротворца за интервью Дудю

У третій номінації премію отримує книжкове видання творів дитячої літератури, посібник або підручник для дошкільників, учнів чи студентів.

На здобуття премії висувають книжкові видання українською мовою, видані в Україні протягом останніх трьох років, але не пізніш як за півроку до їх висунення на здобуття премії.

Диплом лауреата премії видається кожному зі співавторів твору, а її грошовий розмір становить 100 тисяч гривень. При цьому 50 відсотків премії виплачується авторові твору, інша частина – видавництву або видавничій організації.

Залиште свій коментарLoading...

Loading...