Ніч Івана Купала: що потрібно знати

Ніч Івана Купала: що потрібно знати

Для наших предків Івана Купала був центральним святом літа, тому існує безліч обрядів і звичаїв.

Що заборонено робити в ніч на Івана Купала
 

Колоритне свято має багато традицій і ритуалів. У народі вважалося, що на Купала прокидається вся нечисть, і захиститися від неї можна тільки за допомогою особливих обрядів, пише telegraf.

Головні заборони Івана Купала також пов’язані з небезпекою потрапити під вплив злих сил. Але якщо зустріти свято за всіма правилами, можна зарядитися здоров’ям і успіхом на весь рік.



Крім традицій і обрядів на Івана Купала, існують табу в нашого народу, яких раніше суворо дотримувалися.

У святкову ніч не можна спати. За легендами, духи і нечисть після заходу сонця спускаються на землю, і можуть нашкодити сплячій людині. Для захисту в будинку на Івана Купала завжди розкладали квіти полину, любистку, перестрічу. Ці ж квіти дівчата вплітали у вінки для ворожіння на коханого.



На Івана Купала треба дбайливо ставитися до домашніх тварин. За гуцульською легендою, корів у цей день не можна поганяти і бити палицею – не буде молока.

Купання до святкової ночі також завжди було під забороною. Вважалося, що Іван Купала виганяв з річок русалок, а також іншу нечисту силу, і захищав води до Іллі, 2 серпня. З настанням Купальського вечора вже можна плескатися у водоймах. Але вагітним, літнім людям і дітям краще цього не робити. За повір’ям, на хворих і ослаблених не можна навіть бризкати водою в ніч на 7 липня, тому що вплив злих духів ще великий у свято, і це може зашкодити здоров’ю.

На Купала не варто мати справу з грошима. Продаж цінностей краще відкласти на інший день. Також на Івана Купала не можна позичати гроші, віддавати дорогі речі. Випадкові знахідки у свято не призведуть ні до чого доброго.

Приносити знайдене в будинок – погана прикмета – до бідності і сімейних негараздів

У Купальську ніч не можна залишатися вдома. За старих часів до святкування приєднувалися всі жителі села. Ту жінку, яка не приходила до вогнища на Купала, називали відьмою. Святковий вогонь завжди вважався очисним від зурочень і зцілюючим від хвороби.



Залиште свій коментар