Нічого в Україні дешевшати не буде: як зміняться ціни на продукти в жовтні

Нічого в Україні дешевшати не буде: як зміняться ціни на продукти в жовтні

Наразі в Україні спостерігаються найнижчі ціни на продукти в 2021 році, але в жовтні вони почнуть рости. Багато в чому подорожчання буде обґрунтовано цінами на енергоносії, які злетіли, зокрема, на газ. При цьому вартість соняшникової олії рости не буде, принаймні, до кінця місяця.

Робити якісь певні прогнози на весь осінній період ще рано, ситуація проясниться вже до кінця жовтня, коли буде остаточно зібраний урожай і зрозуміла картина зі світовими цінами на продукти. Про це OBOZREVATEL розповів економічний експерт Олег Пендзин.За його словами, в дійсності нічого з продуктів дешевшати не буде, адже всі хлібозаводи і переробна промисловість залежать від цін на енергоносії. А вартість газу для промисловості б’є рекорди. При цьому підвищення цін на соняшникову олію не очікується.

“Останні 2 місяці ціни на соняшникову олію стоять на місці. І, думаю, навряд чи ми побачимо подорожчання до кінця жовтня. В кінці жовтня буде зрозуміла ціна на насіння цього врожаю і тоді будемо дивитися, що буде далі”, – говорить фахівець.

Ціни на овочі в холодні періоди року на 50-80% вище, ніж влітку, тому їх подорожчання теж не уникнути. Зростання вартості почалося ще в кінці вересня, найбільше подорожчали томати – в півтора-два рази.

Вартість огірків зросла до 20-25 грн/кг. Водночас кабачки на ринку торгуються по 15-25 грн/кг. Магазинні цінники на них зупинилися на позначці в 22 грн/кг.
Відзначимо, вартість продуктів в Україні з початку року значно зросла. Як свідчать дані Держстату, рис подорожчав на 3,47 грн, хліб пшеничний (перший сорт) на 3,57 грн, батон на 1,68 грн, макарони на 3,02 грн, а мука на 1,06 грн.

І незважаючи на тривале підвищення цін на продукти, мінімальну зарплату в Україні у 2022-му збираються підвищити лише на 200 грн. Варто зазначити, що її в Україні підвищують не так істотно, як у розвинених державах.

До речі, зростання цін на продукцію в 2021-му відчула на собі більшість українців. Зокрема, про це повідомили 94,6% опитаних громадян.

Водночас зростання вартості товарів у магазинах на собі не відчули 3,5% респондентів. Ще 2% не змогли дати відповідь, свідчать дані дослідження.

В ЄС платять меншеЦікаво, що в ЄС громадяни отримують зарплату куди вище, ніж українці, ціни у них – нижчі. Євросоюзна сім’я витрачає близько 17-18% на їжу зі свого бюджету, а з України – 48-49%.

За даними соцдослідження, корзина з 18 продуктів харчування обійдеться в Польщі на 5% дешевше, ніж така ж в Україні. До того ж, середня зарплата в сусідній країні становить $1500 на місяць, в Україні – трохи більше $500. Тобто заробітна плата аж втричі більша, ніж в нашій країні.Залиште свій коментар