Головна / Новини / Суспільство / Ніяких Мерседеса, Януковича і Кнігіні: українцям можуть заборонити називати дітей оригінальними іменами

Ніяких Мерседеса, Януковича і Кнігіні: українцям можуть заборонити називати дітей оригінальними іменами

Депутати Верховної Ради запропонували парламенту заборонити батькам давати своїм дітям імена, що ображають суспільну мораль. Про це йдеться в законопроекті №9092, зареєстрованому в Раді 18 вересня.

Згідно з ним, пропонується заборонити дитині давати ім’я і змінювати його на таке, що складається з назв неживих предметів, придуманих персонажів, географічних назв, титулів, хвороб, абревіатур; одночасно літери, символи та цифри; нецензурну лексику або які ображають суспільну мораль.
Дитині може бути дано не більше двох імен, якщо це не обумовлено звичаями національної меншини, до якої належать батьки, ім’я дитини має відповідати його статі.

Читайте також  ПриватБанк попереджає про фейкові СМС


У пояснювальній записці зазначається, що ім’я дитини може стати приводом для образ і знущань над ним, а бажання батьків присвоїти “екзотичне” ім’я не повинно порушувати законні права дитини.

Підкреслюється, що раніше в Україні були зареєстровані такі імена, як: Черешня, Золушка, Атлантида, Таймер, Сервер і Космос, Лялька, Алейна, Кнігіня, Ізраїль, Мерседес, Мілорд, Сероп, Султан, Панна, Кітті, Янукович.

До слова, відповідні закони діють в Румунії, Малайзії, Новій Зеландії та Німеччині.

Залиште свій коментарLoading...

Loading...