Головна / Новини / Політика / Нова небезпека для України

Нова небезпека для України

Про це заявив в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов.

“Завдяки мосту тепер можна оперативно перекидати значні сили Сухопутних військ РФ до Криму з подальшим проведенням наступальних операцій на півдні України”, – сказав він.

При цьому секретар РНБО зазначив, що окупований Крим і так максимально мілітаризований Росією.“Там створено потужний 22-й армійський корпус, нарощуються сили Чорноморського флоту Російської Федерації. Ракетні комплекси, розміщені в Криму, можуть завдавати ударів по наших позиціях у глибокому тилу. Зенітні комплекси С-400 можуть вразити будь-яку повітряну ціль в центральній частині України. Все це становить для нас серйозну загрозу”, – підкреслив він.

В контексті створюваних Росією загроз безпеки України на південному напрямку Турчинов наголосив на створенні нею за останні місяці в Азовському морі флотилії, для чого були посилені додатковими кораблями прикордонні війська ФСБ, а також перекинуті кораблі військового флоту з Каспійського моря.
“Тепер для проведення військових операцій в Азовському морі вони можуть використовувати значну кількість десантних кораблів, а також кораблі классу “Буян-М”, що мають на озброєнні крилаті ракети”, – зазначив він.

За словами секретаря РНБО, нарощування десантних можливостей ЗС РФ в Азовському морі дозволить здійснювати перекидання на українське узбережжя сил і засобів армій Південного військового округу, які зараз загрожують Україні зі сходу.

“В результаті маємо потужну військову інфраструктуру вздовж всієї українсько-російського кордону. І крім загрози зі сходу, маємо значне нарощування загрози з південного напрямку, при цьому з півночі над нами нависають дві армії Західного військового округу – 20-а і 1-а танкова, які також можуть бути задіяні в будь-який момент”, – перерахував Турчинов, зазначивши, що все це ставить перед Україною серйозні завдання.

Читайте також  Які секретні прийоми використовує Юлія Тимошенко

Він також підкреслив, що, побудувавши Керченський міст, Росія отримала можливість здійснювати незаконний контроль над судами, які перетинають Керченську протоку, і блокувати в будь-який момент українські порти в Азовському морі.

“Україна має можливість затримувати російські кораблі, які своїми діями порушують наше законодавство… Але якщо ми діємо адекватно в рамках міжнародного законодавства, то Росія, як завжди, грубо порушує норми міжнародного права, проводячи незаконний огляд кораблів, що йдуть в українські порти”, – зазначає секретар РНБО.

“Це фактично продовження гібридної війни в економічній площині, демонстрація готовності здійснити блокаду наших портів на Азовському морі”, – сказав Турчинов.

У цьому контексті він зазначив, що теоретично у влади України є можливість перенаправити транспортні потоки з портів на узбережжі Азовського моря в інші, але це ускладнить логістику, і тоді продукція тих же маріупольських металургійних заводів подорожчає, зменшивши свою конкурентоспроможність.

“Складність ще й у тому, що відразу після конфлікту навколо острова Тузла (кінець 2003 року – ред.) Україна під тиском Росії підписала угоду, згідно з яким Азовське море визначено як внутрішнє море двох держав. І цей статус не дозволяє чітко фіксувати лінію морського кордону і дає можливість для інтенсифікації провокацій з боку РФ”, – додав секретар РНБО.

У травні 2018 року президент Петро Порошенко зазначив, що Керченський міст, відкритий напередодні річниці депортації кримськотатарського народу з півострова сталінським режимом, стане в нагоді окупантам для втечі з Криму.

Загалом Росія здійснює військову агресію по відношенню до України з 2014 року. Постачає незаконних збройних формувань на Донбасі техніку і підсилює їх лави солдатами своїх регулярних військ.

При цьому РФ не визнає своєї участі у військових діях, називаючи їх “внутрішньоукраїнським конфліктом”.

Залиште свій коментарLoading...

Loading...