Головна / Новини / Економіка / Нові переваги державних тендерів

Нові переваги державних тендерівДо недавнього часу державні закупівлі розглядалися як область, доступна тільки для певного кола постачальників. Закрита система не передбачала участі всіх охочих, і спостереження за ходом проведення тендера було нереальним завданням. Немає сумнівів в тому, що про довіру до держави в цьому випадку мови не було. Були потрібні глобальні зміни, та їх час прийшов. Цей час можна назвати епохою ProZorro.

Прозорі закупівлі

ProZorro – електронна система, яка реалізувала всі аспекти, що вивели публічні закупівлі з тіні. Це означає, що тендери Прозоро стали об’єктом правдивих торгів на державному рівні. Онлайн-система виключає можливість приховання будь-яких дій на будь-якій стадії тендера. Таким чином, як учасники, так і прості спостерігачі можуть стежити за ходом проведення закупівель.Робота з системою здійснюється за допомогою акредитованих торгових майданчиків – зареєструватися в Прозоро безпосередньо можливості немає. Майданчики є виконавчими підрозділами, тому реєстрація та всі подальші дії по організації та участі в тендері відбуваються на них. Державні торги дублюються на всіх майданчиках, таким чином виключається можливість монополізму і забезпечується рівноправність.

Читайте також  В українців зросли реальні зарплати - дослідження

Процес реєстрації дуже простий – після заповнення всіх полів організатор або учасник отримує дані для входу в особистий кабінет та доступ до системи електронних торгів. Незареєстрований користувач може просто спостерігати за тендерами. Незважаючи на те, що основні функції майданчиків однакові, їх технічні особливості можуть відрізнятися. Багато хто з них пропонує додаткові послуги, призначені спростити взаємодію користувача з торговою системою.

Особливості тендерів ProZorro

З 2016 року всі державні замовники зобов’язалися проводити закупівлі виключно в електронній формі через Прозоро. Протягом двох років учасники мають можливість оцінити всі переваги відкритих та прозорих торгів. На їх хід не може вплинути ні держава, ні представники самої системи, ні, тим більше, менеджери торгових майданчиків. Навпаки, майданчики зацікавлені в тому, щоб залучити якомога більше постачальників. А це можливо тільки шляхом надання дійсно якісного сервісу та забезпечення чесності торгових процедур. Переконавшись в наявності справедливих і рівних для всіх конкурентних умов, постачальники перестають відноситися до державних тендерів з недовірою.

Залиште свій коментарLoading...