“Обрати шлях волонтера змусила РФ”: український волонтер зі Словаччини допомагає бійцям з Хмельниччини

“Обрати шлях волонтера змусила РФ”: український волонтер зі Словаччини допомагає бійцям з Хмельниччини

46-річний львів’янин Петро Токач, який після розвалу Радянського союзу переїхав жити до Словаччини, з 2022 року допомагає українським військовим. Чоловік привозить з-за кордону карети “швидкої”, позашляховики, харчі, одяг для військових та цивільного населення. Один із взводів, який укомплектований бійцями з Хмельниччини, волонтер повністю забезпечив автівками.

Один з бійців Хмельниччини з позивним “Дєд”, який зараз виконує бойові завдання на Харківському напрямку, розповів, що їхній взвод наразі укомплектований автомобілями на 100%. І левова частина з них з’явилася саме завдяки волонтеру зі Словаччини.

“Ця людина нам дуже багато допомогла. 80% автівок в нашому взводі є саме завдяки Петру Токачу. Позашляховики, які він доправив нам, всі у відмінному стані та ще й додатково броньовані, що є надважливим під час виконання бойового завдання”.

“Обрати шлях волонтера змусили московити”: український волонтер зі Словаччини допомагає бійцям з Хмельниччини

Автівки, які Петро Токач перевозить зі Словаччини на потреби військових, 2024. Петро ТокачПетро Токач — волонтер, меценат та диякон греко-католицької церкви. Вже з другого дня війни він допомагає військовим. Чоловік каже, що починав з палива, а зараз на рахунку його команди вже понад сотні відправлених військовим автомобілів.

“Карети медичної допомоги, позашляховики та броньована медична машина, вона вміщає від 3 до 7 поранених, обладнана усім необхідним для першої медичної допомоги. Та головне, нею можна дістатися на мінімальну відстань до лінії зіткнення. Бо мої друзі військові розповідали, що це для них дуже важливо. Адже іноді діставатися до пункту евакуації потрібно понад 12 годин”, — розповів Петро Токач.

“Обрати шлях волонтера змусили московити”: український волонтер зі Словаччини допомагає бійцям з Хмельниччини

Броньована карета “швидкої”, яку волонтер зі Словаччини доправив в Україну на потреби військових, 2023. Петро ТокачДопомагає чоловік разом з командою не лише військовим, а й цивільному населенню. Тому машини додатково завантажують продуктами харчування, одягом та іншими потрібними речами.

Машина не може їхати порожньою. Ми завжди завантажуємо її харчами, одягом та іншим. Вже понад сорок карет “швидкої”, наповнені допомогою цивільним, дісталися прифронтових областей, таких як: Донецька, Харківська, Запорізька, Луганська, Херсонська області”, — розповів волонтер.

Більшість позашляховиків були придбані з власних заощаджень Петра, а тепер до його волонтерської справи долучаються усі не байдужі.

“Це не я обрав шлях волонтера, це московити нас до цього змусили”, — сказав чоловік.

Залиште свій коментар