Обвал рубля: чи вплине на Україну і які ще санкції чекають РФ

Обвал рубля: чи вплине на Україну і які ще санкції чекають РФ

У результаті введення санкцій США проти Росії курс рубля впав до 65.06 за долар – найнижчий рівень з листопада 2016 року. Політичний аналітик Олег Пономар розповів Фактам ICTV, які ще санкції Захід введе проти РФ і чи вплине падіння рубля на українську гривню.

Російська валюта на Московській біржі стрімко втрачає вагу. Чорна смуга для рубля почалася після антиросійських санкцій США.

У ході біржових торгів американська валюта вперше з грудня 2016- го подолала психологічний рубіж у 63 рубля, а євро – вперше з квітня того ж року оцінювається вище 77 рублів.



До кінця весни американські фізичні та юридичні особи зобов’язані згорнути всі операції, контракти та інші угоди з компаніями En + Group, РусАл, Базовий елемент, Євросибенерго, Рособоронекспорт, групою Ренова, Газпром-буріння, групою ГАЗ та їх власниками.

На тлі загострення геополітичних ризиків у понеділок російський фондовий ринок втратив 820 млрд рублів капіталізації. Це викликало ланцюгову реакцію на валютному ринку.



Відомий політичний оглядач Олег Пономар розповів, які ще санкції можуть накласти на Росію та чи вплине падіння рубля на гривню.

Далі – пряма мова.

Наступні санкції

– Рубль і далі дешевшатиме, оскільки санкційна політика Заходу щодо РФ буде лише посилюватися.

Попереду ще санкції у вигляді заборони західним інвесторам проводити операції з боргом РФ, а також санкції щодо інших олігархів з “кремлівського списку”, що наближені до Володимира Путіна.



Санкційних пакетів ще буде багато, і закінчення цього процесу у найближчі роки бути не може, поки Росія не поверне все захоплене в України, Молдови, Грузії тощо.

Гривня чи рубль



– Гривня вже не падає у парі з рублем, як це було у 2014-2016 роках.

Якщо у 2014 взаємне проникнення економік РФ і України становило понад 70%, то зараз ця цифра – 8%.

Економіка України переорієнтувалася на Захід і відчепилася повністю від РФ. Тому гривня більш не пов’язана з рублем і живе своїм життям.

Нам потрібно відновити програму МВФ – ось що важливо для нашої економіки і гривні. Чекаємо не популізму від прем’єра та Ради, а конкретних ринково-ліберальних реформ, які ми обіцяли Заходу, – підсумував Олег Пономар.

Залиште свій коментар