Одна з опор кремлівського режиму: Литва запропонувала ЄС ввести санкції проти патріарха Кирила

Одна з опор кремлівського режиму: Литва запропонувала ЄС ввести санкції проти патріарха Кирила

Влада Литви запропонувала Євросоюзу ввести санкції проти патріарха Російської православної церкви Кирила. Також уряд бере участь у консультаціях щодо відділення Литовської православної церкви від Москви, заявив міністр закордонних справ країни Габріелюс Ландсбергіс.

При цьому політик підкреслив, що дотримується принципу поділу влади і церкви, а рішення залишається за громадою. Про це він розповів 15min.

Патріарх церкви Кирил підтримує вторгнення Росії в Україну, називаючи українців, які захищають свою Батьківщину, “силами зла”. Ці заяви викликали дискусію щодо відповідальності церковного керівництва за злочини, вчинені країною-терористом, а також стали поштовхом для деяких литовських православних священиків до ініціювання відокремлення від Москви.

Ландсбергіс підтвердив, що Литва запропонувала Європейському Союзу внести патріарха Кирила до списку санкцій. “Тоді це просто стало відомо нам. Така пропозиція тільки є, поки йде обговорення консенсусу, у нас немає остаточних відповідей, чи вдасться це зробити”, – сказав міністр.

Глава церкви у Литві митрополит Інокентій засудив російську агресію в Україні. Деякі священнослужителі та політики кажуть, що зараз саме час відмовитися від підпорядкування Москві.
“Ця людина (патріарх Кирил. – Ред.), на мій погляд, займається не пастирською турботою, а губленням душ, якщо спробувати знайти якийсь духовний термін, що відповідає тому, що він робить у своїх висловлюваннях, підтримці війни, в основному всіх жахів, які відбуваються в Україні, що він благословляє і фізично, і своїми словами”, – додав Ландсбергіс. Для введення санкцій потрібна згода всіх країн ЄС.

Залиште свій коментар