Головна / Новини / Економіка / Пакети, які можна їсти: стартап українців переміг на конкурсі у Данії

Пакети, які можна їсти: стартап українців переміг на конкурсі у ДаніїСумський стартап, який розробив їстівні пакети, здобув у Копенгагені(Данія) перше місце на міжнародному конкурсі University Startup World Cup.

Проект Сумського національного аграрного університету – FoodBIOPack – переміг у номінації Sustainability Award, передає mon.gov.ua.

«Крапля розчину полісахариду, висихаючи, дає еластичну плівку, схожу на поліетилен, – пояснюють науковці. – Зроблений з цієї плівки матеріал всього за місяць розкладається і перетворюється на органічне добриво».

Біопакет навіть можна розмочити, порізати і зварити веганську локшину, розповідають дослідники, передає Хмарочос. Вже під час конкурсу стартап зацікавив інвесторів з Португалії, Єгипту і Данії.

Читайте також  Уже в августе: как новые тарифы изменят жизнь украинцев

Крім пакетів науковці СНАУ розробили одноразовий посуд, який може замінити пластиковий.

Як переможці конкурсу сумчани отримають 25 тисяч доларів на розвиток проекту.

Сумський стартап зміг взяти участь у міжнародному конкурсі, ставши фіналістом Всеукраїнського фестивалю інновацій, який Міністерство освіти і науки України проводило у травні 2018-го року.

Примітно, що перше місце у University Startup World Cup здобув ще один український стартап – вчені Вінницького аграрного університету перемогли у номінації Social Media Award з проектом «Vibration Mill Development For Mechanoactivation Of Loose Material», який описує технологію подрібнення сипучих речовин до розміру часток від 5 до 50 мікрометрів.

Читайте також  Проїзд у Києві – один із найдорожчих у Європі

Цьогоріч у конкурсі взяли участь майже 70 університетів із більш як 40 країн світу.

University Startup World Cup (USWC-18) – міжнародний конкурс, організований датськими неприбутковими організаціями, які мають більш як 18 років досвіду у проведенні змагань університетських стартапів. Основна місія USWC-18 полягає у створенні міжнародної мережі студентів для розвитку та обміну ідеями, комерціалізації наукових досліджень.

Джерело: ecotown.com.ua
Залиште свій коментар