Платити доведеться за кожен метр: українцям приходять платіжки за нерухомість

Платити доведеться за кожен метр: українцям приходять платіжки за нерухомість

Українцям до 1 липня надішлють платіжки про сплату податку на нерухомість.

На те, щоб заплатити державі, дається рівно два місяці й тих, хто з якоїсь причини забуде заплатити, можуть оштрафувати.OBOZREVATEL розібрався, хто і скільки заплатить за нерухомість у 2019-му.

Хто і скільки заплатить

Розмір податку визначає місцева влада. Закон же їх обмежує максимальною ставкою – 1,5% мінімальної зарплати за кожен “зайвий” квадратний метр. За рішенням міської чи сільської ради замість 1,5% можуть, наприклад, стягувати 1% мінімалки.

Важливо також зазначити, що розмір мінімальної заробітної плати враховується за даними станом на 1 січня минулого року. Тоді мінімалка була 3723 грн. Тобто за квадрат доведеться платити 37,2 грн. Так, за квартиру площею 100 квадратів доведеться сплатити податок у розмірі 1488 грн.
Податок на нерухомість в Україні

Податок сплачують українці, які володіють будинками і квартирами площею від 60 і 120 квадратів. Однак, як і у випадку зі ставками, місцева влада має право норму збільшити. Наприклад, стягувати податок тільки з квартир площею від 80 квадратів. Але зменшити до 50-ти – не можна. Тим же, хто володіє елітною нерухомістю, заплатити доведеться значно більше. Так, за квартиру 300 кв. м і будинок – 600 кв. м, крім самого податку, доведеться ще внести 25 тис. грн разової виплати. Причому рахуватимуть не тільки із “зайвих” квадратів, а з усієї площі.

До слова, оподатковується не тільки житлова, а й будь-яка інша нерухомість, зокрема прибудови до будинку (сараї). Правда, в більшості місцевих рад ухвалили рішення – для сараїв встановити податкову ставку в розмірі 0%. “У разі якщо контролюючий орган не направив (не вручив) податкове/податкові повідомлення-рішення до 1 липня року, наступного за звітним, фізичні особи звільняються від відповідальності за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання (пп. 266.10.2 ПКУ) “, – пояснили в ДФС.

За що можна не платити:

  • за нерухомість у зоні відчуження;
  • за дитячі будинки сімейного типу;
  • за будинки й квартири дітей-сиріт і тих, хто позбувся батьківського піклування;
  • за нерухомість у гуртожитках.

Як покарають тих, хто не заплатить

Податок потрібно заплатити протягом двох місяців із моменту, коли прийшла квитанція. Якщо запізнитися, то доведеться заплатити штраф. “Згідно зі ст. 266 Податкового кодексу, податкове зобов’язання може бути нараховане за звітні роки в межах 1095 днів. Тобто трьох років”, – пояснили фіскали. Якщо затримати платіж до 30 днів – штраф 10%, від 30 днів – штраф 20%. Якщо ж українець ігнорує повідомлення і відмовляється платити, майно, на яке нараховують податок, можуть заарештувати.Українцям, які живуть у великих будинках або квартирах, але водночас не отримали сповіщення, краще самим звернутися до місцевого підрозділу ДФС і уточнити, скільки й коли їм потрібно заплатити. Згідно із законом, якщо повідомлення не змогли вручити особисто, то воно вважається врученим із дня, яке вказала поштова служба.

“Якщо поштова служба не може вручити податкове повідомлення через те, що платник не перебуває за місцем реєстрації або він відмовився прийняти повідомлення, податкове повідомлення вважається врученим із дня, який поштова служба вказала в повідомленні про вручення”, – пояснюють у ДФС.Залиште свій коментар