За словами Мельника, президент Німеччини не вважає, що українці – це окремий від Росії народ. Також Посол підкреслив, що Німеччина досі має багато зв’язків з Росією.

Мельник заявив, що Путін упевнений в неіснуванні українського народу та намагається запевнити в цьому інших – стверджує про те, що немає української мови, культури, і, відповідно, держави.

Здається, Штайнмаєр поділяє ідею про те, що українці насправді не є суб’єктами,
– сказав Посол в інтерв’ю.
Мельник наголосив, що Німеччина продовжує вести справи з країною-агресором, а також залежить від російських газу, нафти та вугілля. Зокрема, за словами Посла, сам Штайнмаєр доклався до цього – спочатку на посаді голови канцелярії, а потім і міністра закордонних справ.

Згадав Мельник і радника канцлера Німеччини Олафа Шольца із зовнішньої політики Йенса Пльотнера, який також, за словами Посла, належить до проросійської ланки в Німеччині. Також Мельник звернув увагу на діяльність держсекретаря в МЗС Німеччини Андреаса Міхаеліса.

Штайнмаєр десятиліттями створював павутину контактів з Росією. До неї залучено безліч людей, які зараз відповідають на світлофорах,
– зазначив він.