Головна / Новини / Надзвичайні події та кримінал / “Повалили на землю і били ногами”: жорстокі банди підлітків влаштували терор у Києві

“Повалили на землю і били ногами”: жорстокі банди підлітків влаштували терор у КиєвіУ Києві банди підлітків продовжують бити людей. Останній випадок стався 9 травня біля ТРЦ “Гулівер”. У мережі з’явилося відео, як група підлітків нападає на хлопця, валить його на землю і з розмаху штовхає ногами.

Це далеко не перший подібний випадок біля цього ТРЦ. У січні цього року тут двічі відбувалися побиття. На початку січня декілька десятків неповнолітніх напали на чотирьох хлопців і їхніх батьків, які під’їхали захищати дітей від хуліганів. А вже в середині місяця у мережі з’явилося відео, як юрба хлопців буквально накинулася на чоловіка, котрий ішов до метро. Також постраждала жінка, яка намагалася зупинити бійку. Детальніше – в матеріалі OBOZREVATEL.

Поліція нікого не застала

Увечері 9 травня група підлітків біля ТРЦ “Гулівер” напала на хлопця і почала жорстоко його бити. Захистити його кинувся перехожий, у результаті йому теж дісталося. Чоловіка повалили на землю і били ногами, а потім ще й кинули у фонтан.

У прес-службі патрульної поліції столиці повідомили OBOZREVATEL, що на місце бійки 9 травня одразу відправилися патрульні, але нікого на місці вже не застали.

“Надійшов виклик, і на місце виїхало одразу декілька екіпажів поліції. Але там уже не було нікого, і ніхто із заявою не звернувся. Тому ми не можемо точно сказати, що трапилося”,  сказали в прес-службі.

Також у поліції Печерського району Києва розповіли, що справа про бійку в січні цього року передана в Головне управління поліції столиці й там розслідується. Щоб дізнатися подробиці, ми відправили туди запит.

Тепер нападають і на Трухановому острові

Ще один подібний випадок 4 травня стався вже на Трухановому острові в столиці. Про це розповів Денис Довгополий: постраждав його син Богдан із дівчиною. До того ж схема нападу була такою, як і біля “Гулівера”  одна з дівчат-підлітків затіває конфлікт, а потім звинувачує, що це її образили. В результаті “на захист” кидається вся банда.

За словами Довгополого, Богдан із дівчиною вирушили гуляти на острів. Поверталися після 23 години і зайшли в ларьок купити води. На виході до його супутниці причепилася дівчина “зі скляними очима” і символікою “Динамо Київ”, вона навіть влаштувала невелику бійку. Богдан їх розтягнув і вони попрямували до пішохідного мосту.Однак молодих людей наздогнали двоє хлопців і напали на Богдана. У бійку втрутилися перехожі, хлопцям вдалося втекти. Але вже на іншому кінці мосту їх знову наздогнала група підлітків із символікою “Динамо Київ”, повалила Богдана на землю і почала бити. Дісталося і дівчині.

Ще до приїзду поліції (вони прибули хвилин через 20) хулігани розбіглися, а частина з них виїхала на білому “Ланосі”. У лікарні Богдану наклали декілька швів на губу, а дівчині довелося накладати гіпс, бо у неї зламана рука.

Постраждалі написали заяву в поліцію. Вони самі відшукали і білий “Ланос”, на якому зникла частина банди.

Читайте також  Матері не сказав, що воює на передовій: що відомо про вбитих морпіхів під Павлополем

Потрібні високі штрафи для батьків і робота поліції

Психолог Олексій Шевцов вважає, що зупинити подібні банди можна тільки законним шляхом – за допомогою правоохоронців і високих штрафів для батьків агресивних підлітків.

“З одного боку, потрібно розуміти, що для підлітків характерна екстремальна поведінка. По-друге, зараз усе більше й більше підлітків виростають у сім’ях, де батьки конфліктують одне з одним. Це може бути на ґрунті алкоголізму чи з інших причин, сім’я може бути на межі розлучення і підлітку доводиться обирати, з ким йому жити. Виникає підсвідоме відчуття образи, бажання помститися, агресія на адресу батьків”,  пояснив OBOZREVATEL психолог.

Однак, за словами фахівця, оскільки це батьки, у підлітка є психологічна заборона. Ну, не може ж він мстити рідним людям, бити чи кричати на них.

“У психології це називається механізмом перенесення. Коли агресія переноситься на невинних людей. А щоб зняти з себе відповідальність, у підлітків з’являється реакція групування. Для них це характерно. І це нормально. Але одна справа, коли групування відбувається на основі спільних інтересів, спорту, захоплень. А інша – на основі нездорової агресії і бажанні помститися, виплеснути образу та злість”,  каже Шевцов.

В угрупованні підлітки знімають із себе персональну відповідальність за те, що накоїли. Якщо людина померла від побоїв або сильно постраждала, то хіба хтось із них згадає, куди саме, як і коли вдарив. Персональної відповідальності немає.

“Це теж відображення поведінки своїх батьків. Котрийсь із батьків починає конфлікт, а потім він розгорається, і ніхто з них на себе відповідальності не бере. Тому це несвідоме копіювання поведінки батьків. До того ж, як правило, цим підліткам нічим зайнятися, вони особливо не вчаться, у них вседозволеність”, – зазначив Шевцов.

На думку фахівця, тут вже в справу повинні включатися правоохоронці, щоб законним шляхом покарати таких підлітків.

“Модне місце їхньої тусовки біля “Гулівера”, невже там не можна поставити поліцейський патруль, який зможе швидко втрутитися в конфлікт і затримати кривдників. Потрібно і матеріальне покарання для їхніх батьків. Штраф у розмірі 850 грн – це занадто мало. Батьки повинні сказати своєму синові, що платити за нього 30 тисяч гривень або навіть доларів вони не хочуть, тому він повинен припинити так себе поводити. І підліток має розуміти, що понесе відповідальність за свій вчинок, він обов’язково буде покараний”, – підсумував психолог.

Залиште свій коментарLoading...