Путін закликав натиснути на Зеленського: опубліковано стенограму розмови президентів РФ та Франції напередодні вторгнення 24 лютого

Путін закликав натиснути на Зеленського: опубліковано стенограму розмови президентів РФ та Франції напередодні вторгнення 24 лютого

Напередодні повномасштабного вторгнення РФ в Україну президент Франції Еммануель Макрон провів чергову телефонну розмову із російським диктатором Володимиром Путіним. Під час неї президент РФ закликав натиснути на українського лідера Володимира Зеленського.

Путін хотів, аби Україна почала прямі перемовини з бойовиками “Л/ДНР”. Стенограму розмови, яка відбулася 20 лютого, оприлюднили видання AFP та Le Temps.

“Еммануелю, я не розумію, в чому ваша проблема із сепаратистами. Принаймні вони зробили все необхідне, на нашу вимогу, щоб розпочати конструктивний діалог з українською владою”, – казав Путін.

У відповідь на це Макрон нагадав, що Мінські угоди є діалогом між Україною та Росією, а не між Україною та “Л/ДНР”.

“У цьому контексті не передбачалося, що основою обговорення стане документ, наданий сепаратистами. Отож коли ваш переговорник намагається змусити українців обговорювати сепаратистську “дорожню карту”, ​​він виявляє неповагу до Мінських угод. Сепаратисти – не ті, хто вноситиме пропозиції щодо [зміни] українських законів”, – сказав президент Франції.
Макрон тоді запропонував провести зустріч у межах робочої групи ТКГ та нагадав, що “останні кілька днів сепаратисти не висловлювали бажання вступати в цю дискусію”. Проте він пообіцяв, що вимагатиме від Зеленського влаштувати цю зустріч вже наступного дня.

Далі діалог звучав так:

Путін: “Давайте домовимося, як тільки ми закінчимо нашу розмову, я вивчу ці пропозиції (України на переговорах щодо миру на Донбасі. – Ред.). Але від початку треба було тиснути на українців, тільки ніхто не хотів цього робити”.

Макрон: “Ну ні, я роблю все можливе, щоб підштовхнути їх, ви добре це знаєте”.

Путін: “Знаю, але, на жаль, це неефективно”.Залиште свій коментар