Росія масовано перекидає війська до кордону з Україною, – Washington Post

Росія масовано перекидає війська до кордону з Україною, – Washington Post

Російські танки і піхота вирушили на південь і захід РФ.

Росія відновила нарощування військової сили на кордоні з Україною – чиновники США і Європи зі стурбованістю фіксують нерегулярне переміщення техніки і військовослужбовців.Про це повідомляє Washington Post, посилаючись на заяви своїх анонімних джерел.

Крім того, останніми днями в соцмережах стали з’являтися відеоролики з ешелонами військової техніки, зокрема танками і ракетами, які перевозять в південні і західні регіони Росії.

Співрозмовники видання стверджують, що бачать “незвичайні переміщення техніки та військових на західному фланзі Росії”. Це посилило побоювання, що виникли у квітні, коли країни Заходу закликали російську сторону відвести війська від українського кордону.
Відновлення перекидання російських військ у цей район відбувається на тлі посилення позиції риторики Кремля щодо України: російські чиновники, починаючи з президента Володимира Путіна, останніми місяцями роблять заяви, в яких “нападають” на західні зв’язки Києва і навіть ставлять під сумнів суверенітет України. Путін попередив, що будь-яке розширення військової інфраструктури НАТО на території України є “червоною межею” для Москви.

За словами аналітика Центру військово-морського аналізу Майкла Кофмана, супутникові знімки свідчать, що сили 41-ї загальновійськової армії, яка входить до складу Центрального військового округу, після маневрів не повернулися на місце звичайної дислокації в Новосибірську, а об’єдналися з іншими російськими військовими біля кордону з Україною. Він також стверджує, що 1-а гвардійська танкова армія, що базується під Москвою, перекидає у бік України військових та техніку.

Залиште свій коментар