Головна / Новини / Економіка / Росія запропонувала Україні мирову угоду щодо газу: подробиці

Росія запропонувала Україні мирову угоду щодо газу: подробиці

Росія запропонувала Україні укласти мирову угоду щодо арбітражних суперечок між НАК “Нафтогаз” із “Газпромом” (доповнено подробицями).

Про це заявив глава Міністерства енергетики РФ Олександр Новак на брифінгу за підсумками переговорів із заступником голови Європейської комісії з питань Енергетичного союзу Марошем Шефчовичем, повідомляє ТАСС.

“З російського боку, з боку “Газпрому” запропоновано українським партнерам розглянути можливість підписання мирової угоди”, — сказав Новак.Газпром

За його словами, вирішення судових суперечок Газпрому і “Нафтогазу” є одним із найважливіших моментів для досягнення спільних домовленостей Росії та України щодо газу.

При цьому в НАК “Нафтогаз” спростували отримання пропозиції від Росії. Як уточнив у Facebook виконавчий директор НАК Юрій Вітренко, українська компанія готова розглянути мирову угоду в разі її надання, однак може йтися про неприйнятні для України умови.

“Швидше за все, Олександр Новак мав на увазі “мирову угоду” в розумінні, вже озвученому Олексієм Міллером, главою “Газпрому”, під час попередніх зустрічей: “Нафтогаз” і “Газпром” домовляться, що рішення попередніх арбітражів за нашими контрактами на поставку і транзит газу не будуть застосовуватися“, — пояснив Вітренко.
Він наголосив, що “Газпром” пропонує продовжити поточний транзитний контракт, у якому відсутні зобов’язання російської компанії щодо обсягів транзиту, всупереч рішенню арбітражу. “Щойно “Газпром” добудує “Північний потік-2” і “Турецький потік”, він припинить транзит через Україну, і ми за цим контрактом перестанемо отримувати гроші”, — зазначив виконавчий директор “Нафтогазу”.

Читайте також  В Украине суд вернул старый пенсионный возраст: кто раньше уйдет на отдых

Пізніше на своїй сторінці у Twitter Шефчович написав, що Росія готова до проведення наступного раунду тристоронніх переговорів із Європейським Союзом, які почалися після виборів президента, і Україну щодо транзиту російського газу в середині вересня.

“Міністр енергетики Росії Олександр Новак підтверджує готовність Росії до наступного раунду тристоронніх переговорів у вересні”, — написав він.

Також заступник голови Єврокомісії додав, що він має намір провести консультації з українською стороною.

Крім того, Марош Шефчович наголосив, що часу залишилося мало, оскільки в кінці 2019 року закінчується термін дії поточного контракту з транзиту газу між компанією “Газпром” (Росія) і Національною акціонерною компанією “Нафтогаз України”.

Залиште свій коментарLoading...

Loading...