Головна / Новини / Політика / Росію покарали за захоплення українських моряків: як ударив Євросоюз

Росію покарали за захоплення українських моряків: як ударив ЄвросоюзПосли ЄС узгодили санкції проти восьми росіян за захоплення ФСБ Росії 24-х українських військових поблизу берегів анексованого Криму.

Про це повідомляє брюссельський кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк у Twitter.

“Посли ЄС узгодили санкції проти 8 осіб з Росії, що відповідальні за затримання 24 військовослужбовців з України після інциденту в листопаді 2018 року. Рішення буде офіційно оформлене на наступному тижні. Санкції проти 163 осіб і 44 підприємств також будуть продовжені на 6 місяців на наступному тижні”, — зазначено у повідомленні.

На рішення ЄС вже відреагував президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

“Вітаю рішення Комітету постійних представників ЄС запустити новий “азовський пакет” санкцій проти Росії за відкритий і нахабний акт збройної агресії проти українських моряків і кораблів у Чорному морі та Керченській протоці”, — йдеться у повідомленні українського лідера.Він зазначив, що найближчим часом планує відвідати Брюссель для подальшої координації дій спільно з ЄС і НАТО.

Йдеться про розширення “чорного списку” ЄС на 8 осіб. Ті, хто потрапляє до цих списків, не можуть мати рахунки в Європейському Союзі, відвідувати країни ЄС і вести бізнес на їхній території. Таким чином підсанкційним росіянам буде заборонений в’їзд до ЄС, а активи на території Євросоюзу будуть заморожені.

Читайте також  Порошенко попытается сохранить схемы и денежные потоки от использования богатейших ресурсов Украины - политолог

Також проти Росії до кінця липня 2019-го (рішення можуть продовжити) діють такі обмеження проти Кремля:

  • обмеження доступу до первинного та вторинного ринків капіталу ЄС для 5 основних державних фінансових інститутів, і їхніх контрольних дочірніх компаній, створених поза межами ЄС, а також для трьох найбільших російських енергетичних і трьох оборонних компаній;
  • заборона на експорт та імпорт торгівлі зброєю;
  • заборона на експорт товарів подвійного призначення для військових цілей або кінцевих споживачів у Росії;
  • обмеження доступу Росії до деяких чутливих технологій і послуг, які можуть бути використані для видобутку й розвідки нафти.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін привітав нове рішення ЄС, додавши в той же час, що в контексті заходів проти РФ “хотілося б більшого”. Про це міністр написав на своїй сторінці в Twitter.

“Вітаю санкції ЄС і справжню європейську солідарність. Як завжди, хотілося б більшого. Тому продовжуємо працювати далі спільно з нашими європейськими і, звичайно, американськими друзями і партнерами”, – написав Клімкін.

 

Росію покарали за захоплення українських моряків: як ударив Євросоюз

Залиште свій коментарLoading...