Росію звинуватили у поширенні фейків про Україну: заява ООН

Росію звинуватили у поширенні фейків про Україну: заява ООН

Російська Федерація використала захід Ради безпеки ООН для озвучування фальшивих наративів щодо сусідніх держав. Представники РФ організували його нібито проти прославлення нацизму, натомість висунули звинувачення Україні та країнам Балтії.

Про це йдеться у спільній заяві делегацій 36 держав, які є членами Організації Об’єднаних Націй. Її цитує “Укрінформ”.

“Росія скористалася заходом, щоб висунути цинічні й необґрунтовані звинувачення на адресу держав-членів, спотворити історію у своїх власних політичних цілях і проголосити фальшивий наратив і дезінформацію про сусідні країни”, – наголосили в ООН.

Автори заяви висловили переконання: цим РФ лиш ще раз засвідчила те, що вона всіма силами намагається відвернути увагу світової спільноти від власних діянь. Зокрема, порушень країною-агресором міжнародного права, і насамперед в галузі людських прав.

Особливу тривогу, підкреслили делегації західних країн та України, викликає час проведення вказаного заходу. Вони зазначили, що все це відбувається на тлі нарощування Росією своєї військової потужності у тимчасово окупованому Криму й біля українських кордонів.

Статут ООН, нагадали в заяві, забороняє використовувати силу проти територіальної цілісності або політичної незалежності будь-якої держави.

“Будь-яка подальша військова агресія проти України матиме серйозні наслідки і призведе до серйозних заходів у відповідь”, – підкреслили в документі.

У зв’язку з цим 36 делегацій західних країн закликали Російську Федерацію припинити ворожу кампанію дезінформації проти України, знизити напруженість довкола неї та “без зволікань вивести сили й техніку, розміщені в країні без її згоди”.

Залиште свій коментар