Саміт НАТО у Вільнюсі: експерт назвав єдине позитивне рішення для України

Саміт НАТО у Вільнюсі: експерт назвав єдине позитивне рішення для України

Україна не може довіряти “паперовим” гарантіям після того, як не спрацював Будапештський меморандум.

Рішення саміту НАТО, який відбудеться в липні цього року у Вільнюсі, про вступ України до Альянсу за прикладом Фінляндії буде єдиним позитивним результатом.

Таку думку висловив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан в інтерв’ю ТСН.ua.

За його словами, запевнення генсека НАТО Єнса Столтенберга про надсилання Україні “чіткого сигналу” на наступному саміті не матиме сенсу без чітко ухваленого рішення.

“Вони люблять цей вираз — “дати сигнал”. Але краще хай вони ці сигнали надсилають один одному. Нам потрібне конкретне чітке рішення про прийняття України до НАТО за такою ж процедурою, за якою приймалася Фінляндія. Якщо на цьому саміті буде чітке розуміння, що ми за такою процедурою будемо прийматися в НАТО, тоді це саміт, який буде позитивним для нас. Якщо таке рішення на цьому саміті ухвалене не буде, то він не має сенсу”, – стверджує Світан.
Експерт вважає, що Україна не може довіряти будь-яким іншим “паперовим” гарантіям після того, як не спрацював один із таких “папірців” — Будапештський меморандум. Альтернативою вступу до НАТО, на його думку, може бути лише відновлення ядерного статусу України.

“Якщо нас не приймуть у НАТО, то нам треба вирішувати питання про відновлення свого ядерного статусу. У нас 15 ядерних реакторів, у нас є достатня кількість місць, звідки можна дістати той самий уран, є уранові рудники. Є технології та інженерно-технічний склад для виробництва тактичної ядерної зброї. А далі вже справа часу, коли ми відновимо цей потенціал”, – зазначив Світан.

Залиште свій коментар