Швейцарія уперше в історії порушила свій нейтралітет і вводить санкції проти Росії

Швейцарія уперше в історії порушила свій нейтралітет і вводить санкції проти Росії

П’ятьом російьким олігархам, наближеним до Владіміра Путіна, заборонили в’їзд на територію Швейцарії

Федеральна рада Швейцарії – країни, що зберігала нейтралітет з 1815 року – у понеділок, 28 лютого, ухвалила рішення долучитись до санкцій Євросоюзу проти Росії, ухвалених 23 і 25 лютого, та заморозити російські активи на своїй території. Причина – напад Росії на Україну.Як повідомляє Reuters, також Швейцарія вводить санкції проти російського президента Владіміра Путіна, російського прем’єра Міхаіла Мішустіна і керівника російського МЗС Сергєя Лаврова. Обмеження вводяться в дію негайно.

«Швейцарія солідарна з Україною та її народом. Ми допомагатимемо українським біженцям у Польщі», – ідеться в повідомленні швейцарського уряду.

Зазначається, що до рішення про введення санкцій проти Росії та її керівництва Швейцарію підштовхнули тиск Євросоюзу і США, а також багатотисячні протести проти воєнної кампанії Росії в Україні по всьому світу.
У заяві Федеральної ради ідеться також про заборону вїзду на територію Швейцарії для 5-х російських олігархів, утім, їхні імена не називаються. Представник Федеральної ради Швейцарії Андре Сімонацці додав, що Швейцарія також закриває своє небо для російських літаків.

За даними Національного банку Швейцарії, у 2020 році росіяни володіли майже 10,4 млрд швейцарських франків (11,33 млрд доларів) у Швейцарії.

Уряд країни заявив, що не дозволить використовувати Швейцарію як платформу для обходу санкцій ЄС.

 

Залиште свій коментар