Новообраний президент України Володимир Зеленський, за однієї умови, може ініціювати скасування процесу декомунізації українських міст.

Про це стало відомо завдяки заяві радника Дмитра Разумкова, пише портал “Політека“.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський


“Були прецеденти, коли перейменовували ті чи інші міста, і населення, громадяни цих міст не підтримували ту чи іншу назву. І було б правильніше, щоб це приймалося не на рівні Верховної Ради, так як це було, наприклад, з Кропивницьким, а все-таки, щоб рішення, як називатиметься місто, вирішували громадяни цього міста”, – зазначив Разумков.

Дмитро Разумков

Дмитро Разумков

При цьому, стверджує Разумков, перейменування міста повинно бути рішенням мешканців цього населеного пункту, а не “хотілкою” депутатів.

“Можна було б провести референдум, можна було б визначитися з назвою, і це були б відповідальність і позиція громадян Кропивницького, а не позиція депутатів”, — підкреслив він.

На думку Разумкова, ініціювати процеси щодо “скасування” нових назв міст недоцільно.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в команді обраного президента Володимира Зеленського працюватимуть над посиленням ролі жінок в політиці. Про це в ефірі Громадського заявила експерт команди Зеленського з питань гендерної рівності Марина Бардіна.

“Зараз моє завдання – сформувати позицію всієї команди в розумінні місця жінок у політиці”, – сказала вона.

За словами Бардіної, в команді новообраного президента Володимира Зеленського повинен існувати конкретний напрям ґендерної рівності, можливостей, прав жінок і чоловіків. І додає, що воно не буде “чимось загальним”.