Скільки грошей на їжу витрачають в ЄС і в Україні: ціни у нас більші, зарплата – втричі менша

Скільки грошей на їжу витрачають в ЄС і в Україні: ціни у нас більші, зарплата – втричі менша

Сім’я з ЄС витрачає близько 17-18% на їжу зі свого бюджету, а із України – 48-49%. Ключова причина такої великої різниці – в нашій країні ціни на продовольство європейські, а доходи – ні.

Про це розповів експерт з питань соціальної та економічної політики Олег Пендзин, повідомляє Znaj.ua. За його словами, паритет купівельної спроможності (що конкретно громадянин може купити на свою місячну зарплату) більш важливий, ніж обговорення вартості якоїсь речі або продукту.За даними соціального дослідження, корзина з 18 продуктів харчування обійдеться в Польщі на 5% дешевше, ніж така ж в Україні. До того ж, середня зарплата в сусідній країні становить $1500 на місяць, в Україні – трохи більше $500. Тобто заробітна плата аж втричі більша, ніж у нашій країні.

“Тому поляки витрачають 12% свого сімейного бюджету на продукти, тобто кошик один і той же, ціни практично однакові, навіть там на 5% менше, а дохід у українців у три рази менший. Власне, це співвідношення, воно є дуже важливим з точки зору оцінки ситуації. Тому у нас, в аграрній країні, виникає продовольча небезпека і наразі дуже важливим є підняття доходів українського населення”, – підсумував фахівець.

Залиште свій коментар