Головна / Новини / Надзвичайні події та кримінал / Смоленська катастрофа: у трунах загиблих виявили переплутані фрагменти тіл і сміття

Смоленська катастрофа: у трунах загиблих виявили переплутані фрагменти тіл і сміття

У результаті ексгумації було виявлено, що 69 фрагментів тіл 26 осіб були в чужих трунах

Експерти, що проводили ексгумацію та судмедекспертизи 77 тіл жертв Смоленської катастрофи в межах розслідування, розпочатого в 2016 році, заявили, що 69 фрагментів тіл 26 осіб були в трунах інших людей. Про це повідомляє прес-секретар Національної прокуратури Польщі Ева Бялик, передає РАР.

“Дослідження експертів, які працювали під час ексгумації та судмедекспертиз жертв Смоленської катастрофи, шокують: виявлено 69 фрагментів тіл 26 осіб, які були в трунах інших жертв катастрофи”, – заявила вона, повідомляючи результати експертизи. Під час експертизи було виявлено підміну тіл двох загиблих (підміну ще шістьох тіл зафіксувала військова прокуратура раніше). Крім того, експерти знайшли в трунах безліч сторонніх предметів, таких як пляшки, пакети, гумові рукавички та інше сміття.

Також заявляється, що в 90% документації, що підтверджує проведення судмедекспертиз тіл загиблих у катастрофі російськими фахівцями, були помилки. Наприклад, у низці випадків експерти з Москви описували ті внутрішні органи жертв, які вони через хірургічні втручання на момент загибелі не мали. Над близько 30% тіл взагалі не проводили експертизи.

Читайте також  На Донбасі вранці загинув 20-річний захисник України


На цей момент в планах польського боку ексгумація ще 7 тіл. Її мають намір завершити до середини травня.

 Крім того, ексгумовані тіла будуть досліджувати у Великій Британії, Італії та Північній Ірландії – незалежні лабораторії проведуть фізико-хімічні дослідження і перевірять наявність слідів вибухових матеріалів.
Залиште свій коментар


Loading...