Про це заявила заступниця держсекретаря США Венді Шерман під час онлайн-дискусії Yalta European Strategy. Вона наголосила, що дії Росії у разі повномасштабного вторгнення в Україну не можна залишити без покарання.

Шерман підкреслила, що напад Росії на Україну зруйнує всі принципи міжнародної безпеки.

Це не можна залишити безкарним. Ми також розглядаємо сценарії гібридної атаки. Для Росії мають бути наслідки,
– сказала заступниця держсекретаря США.

Вона додала, що багато країн світу вже висловили підтримку Україні не лише словами, але й конкретними діями.
Росія може напасти у лютому

Венді Шерман зазначила, що наразі не відомо, чи ухвалив Володимир Путін остаточне рішення про вторгнення в Україну.

Але ми, звісно, бачимо всі ознаки того, що він планує використати військову силу колись, можливо, зараз або в середині лютого,
– зауважила Шерман.

Вона додала, що 4 лютого відбудеться церемонія відкриття Олімпійських Ігор у Пекіні, і президент Путін буде на ній присутній, що може вплинути на ухвалення ним рішень.

“Я не знаю, що в голові президента Путіна. Є лише одна людина, яка знає це, і це президент Путін. Я підозрюю, що навіть люди, які оточують його, не знають, що він зрештою зробить”, – підсумувала заступниця держсекретаря США.

Водночас Шерман заявила, що Україна наразі не досягла рівня для отримання ПДЧ в НАТО.Загроза вторгнення Росії в Україну: головне

  • Про можливість повномасштабного російського вторгнення у західних ЗМІ говорять ще від жовтня 2021 року. За даними розвідки, Росія активно нарощує війська біля наших кордонів.
  • У Білому домі підтвердили, що США готують експортні санкції проти Кремля. Новий пакет обмежень може зашкодити промисловості Росії.
  • 25 січня Володимир Зеленський вчергове звернувся до українців. Президент наголосив, що приводів для паніки немає і ситуація на кордоні контрольована нашими бійцями.

Чому дипломати США та Британії залишають Україну: дивіться відео