“Стане хорошим уроком для Китаю”: Фукуяма дав прогноз, чим може закінчитися війна в Україні і що чекає на Путіна

“Стане хорошим уроком для Китаю”: Фукуяма дав прогноз, чим може закінчитися війна в Україні і що чекає на Путіна

Війна в Україні впевнено йде до того, що Росія зазнає нищівної поразки. А світовий авторитет президента країни-агресори Володимира Путіна після цієї війни буде повністю зруйновано.

Про це написав у своїй статті американський філософ-футуролог, політолог та економіст Френсіс Фукуяма. Він упевнений, що для Китаю ця війна також стане уроком.Путін не переживе поразки

Росія йде до повної поразки в Україні. Російське планування було некомпетентним, базувалося на помилковому припущенні, що українці прихильні до Росії і що їхня армія впаде відразу після вторгнення”, – вважає Фукуяма.

Він припускає, що в розвідці РФ були настільки впевнені у швидкій перемозі, що “російські солдати, очевидно, везли з собою парадну форму“, а не додаткові боєприпаси та пайки.
Фукуяма переконаний, що жодних величезних резервів, які Путін міг би задіяти проти України, Росія просто не має, а війська, які вже знаходяться в Україні, “застрягли за межами різних українських міст, де вони стикаються з величезними проблемами постачання та постійними українськими атаками” .

Футуролог вважає, що крах армії РФ “може бути раптовим та катастрофічним”.

“Армія в полі досягне точки, коли її не можна буде ні постачати, ні відводити, а моральний дух випарується”, – вважає він.

Фукуяма зазначає, що така ситуація вже склалася для російських військових на півночі України і коли позиції окупанта тут будуть розбиті, ситуація на півдні України також стане критичною для армії РФ.

Говорячи про те, як глава Кремля відреагує на такий поворот подій, Фукуяма зазначив, що Путін “не переживе поразки своєї армії”.“Він отримує підтримку, тому що його вважають сильною людиною; що він може запропонувати, коли продемонструє свою некомпетентність і буде позбавлений своєї сили примусу? Вторгнення вже завдало величезних збитків популістам по всьому світу, які до нападу незмінно висловлювали симпатію Путіну”, – підкреслює футуролог.

За його словами, поразка Росії “уможливить “нове народження свободи” і виведе нас із думки щодо занепаду світової демократії”.“Дух 1989 року житиме, завдяки купці хоробрих українців”, – переконаний політолог.

Україна має перемогти РФ без втручання НАТО

Він також упевнений, що дипломатичним шляхом вийти з війни не вдасться, оскільки “немає жодного мислимого компромісу, який був би прийнятним як для Росії, так і для України з огляду на втрати, які вони зазнали на даний момент”.

Фукуяма вважає, що рішення США та країн НАТО не втручатися у війну, зокрема, небажання оголосити безпольотну зону, є правильним.

“Набагато краще, щоб українці самі перемогли росіян, позбавивши Москву виправдання, що НАТО напало на них, а також уникнувши всіх очевидних можливостей ескалації. Польські МіГи, зокрема, мало що додадуть до українських можливостей. Набагато важливіше безперервне постачання “Джавелінів”, ” Стінгерів”, TB2, медикаментів, обладнання зв’язку та обміну розвідданими. Я припускаю, що українські сили вже отримують дані від розвідки НАТО, що діє за межами України”, – упевнений філософ.

Він визнає, що ” ціна, яку платить Україна, величезна “, але зупинити бійню може лише “поразка російської армії на землі”.

Урок для Китаю

Китай, як вважає Фукуяма, також винесе серйозний урок із війни в Україні.

“Як і Росія, Китай за останнє десятиліття створив, здавалося б, високотехнологічні збройні сили, але у них немає бойового досвіду. Невдалі дії російських ВПС, ймовірно, буде повторено ВПС Народно-визвольної армії, які також не мають досвіду управління складними повітряними операціями”, – заявив Фукуяма.

Він сподівається, що Китай “не помилятиметься щодо своїх можливостей так, як це зробили росіяни”, обмірковуючи можливий напад на Тайвань. Також Фукуяма очікує, що і сам Тайвань “прокинеться та усвідомить необхідність готуватися до війни, як це зробили українці, і відновить військову службу”.

Залиште свій коментар