“Стінгери”, “Джавеліни” та Мі-17: як США посилять українську армію. Військовий експерт розкрив деталі

“Стінгери”, “Джавеліни” та Мі-17: як США посилять українську армію. Військовий експерт розкрив деталі

Зброя, яку можуть передати Україні Сполучені Штати, буде швидко опанована українськими військовими. Зокрема, ПЗРК Stinger. З легендарними Javelin, а також гелікоптерами Мі-17 українці давно знайшли спільну мову.

На сьогодні ЗСУ спроможні відбити авіаційну атаку країни-агресора, а також успішно обходити засоби радіоелектронної боротьби Росії. Про це в ефірі телеканалу OBOZREVATEL розповів військовий експерт Сергій Згурець. Далі наводимо його пряму мову (щоб переглянути відео, доскрольте до кінця цієї публікації).Коли всі обмеження щодо надання Україні зброї впадуть

Ці пропозиції ще мають пройти політичне чистилище, це питання Конгресу і Пентагону, тому що є різні голоси. Частина з них говорить про те, що не варто поспішати з наданням Україні певних зразків озброєння.

Зараз багато аргументів використовується політиками і військовими, аби вчинити тиск на РФ в той час, як сама РФ використовує різні способи впливу безпосередньо на Європу. Зокрема, залежність від газу, заяви Путіна про те, що Захід треба тримати в постійному напруженні тощо. Ці заклики зараз реалізуються шляхом накопичення військових потужностей на кордоні з Україною.
Я думаю, що у разі демонстрації агресивних дій Росії безпосередньо з використанням будь-яких зразків озброєнь будь-які обмеження з боку США у передачі зброї впадуть.

Питання в тому, що американці побоюються, що передача певної кількості озброєнь може бути використана РФ як спосіб ідеологічного прикриття своїх дій.

Яку зброю Україна може отримати від США

Перелік зразків техніки визначено достатньо влучно. Всі вони цілком адекватні з позиції потенційної загрози, вони цікаві й важливі саме в цей період часу.

Окрім того, вони дуже швидко будуть опановані українськими військовими. Javelin у нас вже є, гелікоптери Мі-17, Мі-8 ми вже ремонтували. Вони нам абсолютно відомі. Коли ми говоримо про ПЗРК Stinger, то це достатньо простий комплекс, який швидко опановується військовими.Думаю, найбільш оптимальне і просте рішення – це Мі-17, тому що це гелікоптери, які можуть виконувати різні місії, і до них претензій не буде. Питання буде більше до Stinger, тому що з Javelin, як я розумію, Росія вже звиклася, вона розуміє, що їхні поставки вже є і нарощування таких потенціалів укладається в логіку взаємин України і США.

ПЗРК FIM-92 Stinger.

Завдяки американським HARRIS українці можуть обходити засоби радіоелектронної боротьби РФЗараз ситуація зі зв’язком стала набагато кращою. США нам надали велику кількість різних типів радіостанції HARRIS, зокрема останнього покоління. Вони спроможні працювати в умовах наявності російських засобів радіоелектронної боротьби. Вони до цього пристосовані.

Також є інші напрямки, пов’язані з покращенням системи зв’язку. Але у будь-якому разі цей напрямок залишається актуальним.

Зв’язок є нервовою системою українського війська. Досвід показав, що в цьому є позитивні зрушення.

ПЗРК Javelin.

Українські “Буки” та С-300 спроможні відбити навалу російської авіації

У контексті протиповітряної оборони було декілька згадок посадових осіб, починаючи від заяв пана Резнікова, що ми хочемо придбати ЗРК Patriot і “Залізний купол” різної дальності, але найбільш імовірний характер має отримання Stinger. І з позиції значної кількості Stinger у рядових порядків – це достатньо стримуючий фактор для знищення гелікоптерів і авіації противника.

Якщо говорити про Patriot і більш складні зразки озброєнь, то тут ми впираємося в певні фінансові українські обмеження. Виникає питання, наскільки ми будемо спроможні оплатити відповідні закупівлі.

Якщо допомога, про яку ми говоримо, може бути передана за рахунок американського бюджету, то переоснащення системи ППО у великому масштабі – це, на жаль, завдання для українського бюджету.

Якщо ми подивимося повідомлення Міністерства оборони України за останній період часу, то ми знайдемо достатньо багато інформації про навчання зенітно-ракетних підрозділів із комплексами “Бук” і з комплексами С-300. Це ті зразки, які цілком легко справляться з ціллю у вигляді 20 літаків.

В принципі вони спроможні збити на першому етапі всю потенційну навалу. Військові розуміють ці загрози і саме на це скеровують свої підготовчі й тренувальні етапи.

Чому баз НАТО в Україні поки що не буде

Боюсь, що це не перспектива найближчих років, тому що це пов’язано з отриманням певного статусу для України. Найімовірніше, буде збільшення американських баз безпосередньо в Польщі, що вже відбувається, в Румунії.

Нам доведеться передусім розраховувати на потенціал наших Збройних сил і допомогу з боку інших держав, насамперед, зброєю.

Залиште свій коментар